Kincl

Mám-li batoh a v něm menší batoh s foťákem, musím při kontrole u rámu všechno vyndat?

Dobrý den, v případě, že budu mít batoh a v něm další menší „batoh“ kde budu mít fotak, tak musím při kontrole, kdy projdu rámem dát batoh na pás, to chápu, ale musím z něj vyndat ten menší baťůžek s foťákem a ten budu muset taky vyndat spolu s objektivem a dalšími součástkami k foťáku? Ptám se tu, abych moc nezdržoval ve frontě, děkuji. Letím poprvé a mám z toho docela vítr.

Odpovědi
Nuk nuk

Je docela možné, že ano. Můžete samozřejmě kontrolu předem informovat, že v abatohu máte fotoaparát. Nicméně, pokud bude mít kontrola pochybnosti, můžete být i přesto vyzván, abyste jej ukázal, případně i sejmul objektiv apod.

arachis

Zavazadla se dávají na pás. Před průchodem rámem se vyndávají akorát věci, co máte na sobě a mohly by pípat. Třeba klíče od auta, mince, mobil, spona v opasku už bude asi problém. A pirsink také. Ale asi bude nejlepší jít o pár minut dříve a omrknout to.

Lamalam

Záleží na momentální situaci. Já jsem jednou musela udělat fotku hodin v hale, jako důkaz, že foťák je funkční a nejde o atrapu.

Dochy

Obecné pravidlo je veškerou trochu větší elektroniku vytáhnout z batohu a dát extra na tác aby to kontrola mohla prohlédnout. Takže ano, zvlášť vedle sebe na tác jeden batoh, batůžek, foťák. V případě pochybností vám řeknou co dál.

Kincl

Dobře děkuju, jsem z toho dost vystresovaný :D Takže ale zavazadla budu muset z batohu vyndat nejspíš ne? :) Než položit jen batoh na rám :) pásek nenosím, spíš aby třeba nepípal knoflík nebo tak :D