Přirozený porod – operace císařským řezem.

Jak se projevuje operace, asi se těžko dá mluvit o porodu? U matky je to celkem jasné. Jak se ale dají pozorovat rozdíly u novorozenců. Vím, že při operaci neprojde dítě přirozeným stresem, je mu příchod na svět jaksi ulehčený. Jsou nějaké další známky?

Nejlepší odpověď
anonym

První dítě bylo císařem,druhé normálně a rozdíly ? Dcera a kluk! Nepozoroval jsem rozdíly jiné.

Další odpovědi
anonym

Uvědomte si, že porod je přirozeným zatížením organizmu jak pro dítě, tak pro matku. Pro dítě to tedy není stres v pravém smyslu slova. Je to přirozené a ačkoliv se rodička i dítě při porodu pěkně namáhají, aby „to už bylo za nimi“, tak je to NORMÁLNÍ. Jste si jistý, že císařský řez je pro rodičku a miminko „brnkačka“? Pro rodičku je to také zátěž, protože je to zásah do organizmu. Miminko přichází o možnost přirozeně tělo matky opustit. Abych to uzavřela – chápu to 50:50. Moje vlastní zkušenost? První porod 26 hodinová hrůza, druhý desetiminutová brnkačka. Císař by mi v prvním případě ušetřil hodiny trápení, ve druhém případě bych ho nechtěla ani za nic.

hanulka11

já měla dva císaře – nikdo tenkrát dopředu nevěděl…děti nejsou nijak poznamenány, ani jsem to nepozorovala po porodu :D:D:

IK

Normální porod v dnešní době už není příliš přirozený. Ideální je když dítě může ihned po porodu ležet na matčině těle 🙂 rozhodně mu to dá víc bezpečí než když se čeká až se matka probere a ta je po císaři více méně bolavá troska.
Druhá věc je, že narkóza vyřazuje analytickou schopnost vědomí takže vše co je řečeno může přijmout jako fakt a řídit se jím. Např. sestra řekne druhé ty jsi ošklivá a matka se pak bude cítit velmi nepříjemně a dítě z toho může být na psychiatra…