Přiřadíte národní podniky k městům, kde působily před rokem 1989 ?

  • Okula
  • Ostroj
  • Makyta
  • Galena
  • ZKL
  • LIAZ
  • Matador
  • NHKG
  • SONP

Doplňuji:
setapouch, tys mne prokoukl. Manželka mi dala za domácí úkol zjistit to , co jsem napsal. Vidím, žes inteligentní člověk, který používá na 99 % googla.

Nejlepší odpověď
da ny

Ostroj se mi nezdá …, kapitáne, jinak – klobouk dolů ;) – vypadá to na Opavu : http://www.os­troj.cz/
V Ostrově n/Ohří se trolejbusy vyráběly ve Škodovce (dále i Škoda Rotava ve zdejším Karlovarském kraji).

Další odpovědi
setapouch

Soutěže ani DÚ se tu neřeší ;) A není to nic, co by google nevyplivl na prvním či druhém místě výsledků hledání.
Doplňuji:
Ne, neprokoukl jsme tě, nemám rentgenové vidění. Ale google používám, navíc o jeho způsobu vyhledávání a prezentování výsledků něco málo vím, proto si troufám tvrdit, že budou relevantní informace na prvním místě.

klumprt

LIAZ byl v Liberci, né? Liberecké automobilové závody.
Jináč se takto z hlavy nechytám.

Lamalam

Liaz byl i v Mnichově Hradišti, Galena byla v Komárově u Opavy, ZKL měl několik závodů mj. i v Klášterci nad Ohří nebo v Pernštějně.

Pepa25

Dostal jse se tu až teď, tak smetanu slízl kapitán 😉 Ale přiznám se, že bych nevěděl jednu: SONP a ZKL bych dal (špatně) do Klášterce …

anonym

Galena= Opava- Komárov, Ostroj= Opava

Kapitáne, klobouk dolů!