dudu

Připravují se i dnešní čtyřicátníci na nadcházející průmyslovou – digitální revoluci?

Podle sofistikovaných odhadů u nás v příštích dvaceti létech díky /chcete-li kvůli/ technologickému pokroku zanikne přes 400.000 pracovních míst a více než 1,200.000 pozic bude významně překlasifikováno. Čelit úspěšně této výzvě lze brzkou rekvalifikací, kvalitním a permanentně doplňovaným vzděláním a přizpůsobením se celospolečenské poptávce po profesní struktuře. Téměř bez šancí zanedlouho zůstanou jedinci bez kvalifikace a ochoty si nezbytné znalosti doplnit. Akceptujete očekávaný vývoj a nutnost patřičně reagovat?

Nejlepší odpověď
Kepler

Já myslím, že to s tou revolucí nebude až tak horké, spíše půjde o pozvolný přerod. Když do firem nastoupily počítače, učil jsem se za pochodu sám, v podstatě jsem byl donucen. Stačila mi středoškolská učebnice o MS Office.

Další odpovědi
Drap

Nevím, jak dnešní čtyřicátníci. Mně se to už netýká, ale i přesto se snažím v rámci možností držet krok.

dr.luha

Soudě podle situace v okolních státech se budeme spíše vracet do středověku. Pokud nebudeme patřičně reagovat…

dudu

ad dr.luha: věřím, že máš pravdu. Nedávno jsem sledoval besedu s předními slovenskými vědci o posledních objevech a technologiích z genetiky. Na závěr redaktor požádal jednoho z profesorů o vizi za pět roků. Dotyčný se útrpně pousmál a odvětil „vážený pane dnes už neplatí to co jsem přednášel studentům před půl rokem, a vy chcete vědět čeho genetika dosáhne v roce 2022“!!!

dudu

Překvapila mě v podstatě nulová odezva. Všichni se chovají jako pštrosi a nebo skupina mladých mužů na fotce.
Ti ovšem měli v roce 1967 brigádu při letní senoseči kdesi na Šumavě, takže o nice nešlo. V této fázi však považuji za racionální třeba reakci dělníků ve strojírenských firmách se zahraniční účastí na brněnsku – přes nevůli majitelů znovu po létech zakládají odborové organizace!