Připravujete doma nějaké pokrmy s kiwi? Máte tip na nějaký dobrý recept s tímto ovocem?

Obrázek: Pixabay

Nejlepší odpověď
Kepler

Vyzkoušel jsem kokosovou roládu s kiwi. Mňamka!

http://www.recept-recepty.cz/zaviny-a-rolady/kokosova-rolada-s-kiwi.html

Další odpovědi
annas

Peču tvarohový moučník, dávám na něj různé druhy ovoce, zkoušela jsem i kiwi. Moc dobré.

Jeden z receptů.

https://www.to­precepty.cz/re­cept/4354-tvarohovy-kolac-s-kiwi/

--
Ještě jsem si vzpomněla na tzv. švédský tvarohový koláč. Přiznávám, že když jsem jej dělala před 20 lety, měla jsem obavu, co z něj bude,

Jednoduchá příprava, chuť – vždy slyším jen chválu. Rozplývá se na jazyku. Dělám ho třeba s borůvkami, ale s kiwi je pikantní.

Připravuje se sypká směs, část se vysype na plech, nalije se na ni tvarohová směs, poklade se ovocem, zakryje se zbytkem sypké směsi. Nahoru se nastrouhá máslo. Já je rozpustím a povrch poliji. Totiž koláč nezčervená v místě, kde není politý máslem.

Sypká : 3 hrnky polohrubé mouky, 1 hrnek cukru, 1 prášek do pečiva, 1 vanilkový cukr, trošku soli

Tvarohová náplň : 3 tvarohy (použijte tvaroh v kostce, ne ve vaničce) ) 1 hrnek cukru, 3 vejce, 1/2 l mléka, 1 vanilkový puding (prášek), citrónová kůra, trochu rumu, – nemusí být..

Pokud se nedává ovoce, lze do tvarohu zamíchat hrozinky.

Tuk na vymazání plechu a na povrch moučníku. asi kostka másla. Nepožívám běžný prášek do pečiva, ale kupuji ten „zdravý“. Někdy v marketu, ale mají je ve zdravé výživě běžně.

Vše na velký plech., hrnky 1/4 l. Někdy beru menší, přidám méně mléka.
jinak snižuji i množství cukru. Dávám třtinový.

Vkládám obrázkový postup. Připomínám, že je třeba dobře vymazat plech, aby nezůstala na dně mouka (po upečení se tvarohová směs vsákne do spodní vrstvy) a povrch koláče, polít máslem nebo je nastrouhat těsně vedle sebe

Postup i s obrázky.

https://www.mi­mibazar.cz/re­cept/1234/sved­sky-tvarohovy-kolac-mooooc-dobry