FlAsh_7

Připouští někdy křesťanství krádež?

Nejlepší odpověď
Rokio

Myslím si, že krádež chleba, abys nasytil hladovou rodinu, je OK.

Další odpovědi
Viktorie II.

Přečti si 7. přikázání z Desatera!

hapiky

Nezabiješ, nesesmilníš, nepokradeš… je to v desateru>

zjentek

Pane Bože, já četl- připouští někdy křestanství mládež?

Pepa25

Za krádež není považován „případ naléhavé a zřejmé nutnosti, v níž je jediným prostředkem, jak uspokojit bezprostřední a základní potřeby (potrava, přístřeší, oděv), je mít k dispozici a užívat cizí majetek“. Jinak samozřejmě platí, že krádež je jakékoliv uchvácení cizího majetku proti vůli vlastníka a je to hřích proti sedmému přikázání.
(odpověď je podle katolického pohledu)

Zdroj: Katechismus katolické církve, paragraf 2408