kapka

Připouští křesťanská víra reinkarnaci?

Já myslela, že se jde po smrti buď do nebe nebo do pekla. A zpět na zem ne. To jde v budhismu, ale tam zas není Bůh a nebe, ne? Ale asi se pletu. Přemýšlím o svědectví chlapce (a dalších dětí), který říká, že byl v minulém životě ženou, zemřel, byl v nebi, videl Boha a pak se vrátil na zem převtělený. Připouští to křesťanství?
Doplňuji:
Arygnoci, nečítala jsem nikde nic, proto se taky ptám. Nevim, jak myslite to „vášho pekla a neba“, ja zadny peklo ani nebe nemam. Ani na to neverim.
K tomu, co udajne rika ten chlapecek jsem dost skepticka. Vim, ze tohle je docela caste u budhistu, treba u Mongolu, kteri veri na prevtelovani a ruzna zvatlani, i nesmyslna, svych deti, povazuji za dukazy. Jenze s tim nechodi do novin a do televize a nesnazi se tim sokovat svet. Proste to berou jako soucast zivota, nijak mi nevadi, ze tomu veri, prijde mi to dokonce roztomile. (Podivejte se na nadherny film Jeskyne zluteho psa) A tezko budou budhiste tvrdit, ze jejich dite mluvilo s krestanskym Bohem. To uz mi prave prijde dost splacany. Zajima me, jak se na tohle diva krestan. Jestli si rekne – hura mam dukaz, ze existuje Buh. Nebo skripe zubama, ze by musel pripustit reinkarnaci. Nebo si mysli, ze to dite nebo spis ty rodice kecaji, aby se proslavili? Jinak dekuji za odpovedi. :)

Nejlepší odpověď
www

Křesťanství reinkarnaci v tomto smyslu nezná.
Svědectví chlapce je blábol jak z pohledu křesťanů, tak i fakticky.
Názor

Další odpovědi
arygnoc

nie je to otázka viery, ale vysvetľovačov viery – cirkvi.

akákoľľvek cirkev je predajná ženská, ktorá sa prikloní, kam sa jej hodí – hlavne, že z toho sype (peniaze, moc, …).

naivní ľudkovia zmanipulovaní sloganmi „teraz sa pre nás zoderte, pôjdete do raja“ či „zabite nevercov, dostanete 30 panien a kopec sladkostí“ sú obeťou, veria týmto účelovým klamstvám natoľko, že vidia cestu do raja, ktorý neexistuje (uveďte dôkaz, že existuje a ja vám ho vyvrátim – viera nie je dôkaz).

a tak to je i s chudáčikom reinkarnovaným chlapcom, ktorý je pravdepodobne schizofrenik (len tak si možno vysvetliť „rozdvojenie“ osobností i zážitkov), alebo klamár alebo je šikovne manipulovaný rodičmi túžiacich po popularite a z toho prameniacich profitov.

zhrniem:
podvod, humbug, lož, výmysel. včítane vášho pekla a neba (mimochodom, kde ste čítali, že po smrti pôjdete do pekla či neba? biblia nič také nesľubuje, to iba vykladači viery hovoria somariny).

;-Q
Doplňuji:
všimnite si, že u primitívnych národov (ak ich tak možno nazvať) boli poslami slov bohov (akýchkoľvek) väčšinou buď zhulení alebo ožralí šamani (aby upevnili svoju moc), alebo „zvestovatelia“ obdarení zhovorčivosťou a nejakou tou duševnou abnormalitou (zjavením, zázrakom, víziami, …).

všimnite si, že NIKDY neboli náoboženskými hlásateľmi oslovované privilegované (teda spokojné) vrstvy, ale vždy chátra (chápte prenesene – široký utláčaný ľud), ktorí na pekné sľuby vždy dali – veď horšie už snáď ani nemôže byť.

dopadlo to vždy tak, že sa dostali z područia pozemskej moci pod moc cirkevnú, prípadne cirkev uzavrela pakt s mocou svetskou a obyvateľstvo zdierali spoločne.

ohľadne neba a pekla („Já myslela, že se jde po smrti buď do nebe nebo do pekla“ – pochopilsom to ako vaše ponímanie posmrtného života, lebo tak ste to formulovali) a iných spôsobov života po živote (nirvána, reinkarnácia, …) je pohľad jednoznačný – veriaci veria, jeden tak, druhý onak, neveriaci ich pokladajú za hlupákov.

keď sa vrátime k otázke, či to pripúšťa kresťanstvo, tak treba povedať NIE – ak pokladáme za kresťanstvo cirkev (nejako katolícku).
v opačnom prípade – ak obídeme cirkev a budeme sa venovať veriacim ako jedinečným osobnostiam, je to od veriaceho ku veriacemu iné (bez ohľadu na príslušnosť k tomu ktorému smeru viery).

no a nakoniec k tomu nebohému chlapcovi – ako hovorím, buď je nemocný alebo šikovne zmanipulovaný alebo klamár alebo má veľmi bujnú fantáziu – ťažko si vybrať. a koniec koncov môže tomu i veriť.

je iba na ostatných (veriacich), či tomu uveria (či už pod nátlakom stanoviska cirkvi alebo pod vplyvom svojej viery [čo nie je to isté]) alebo nie.

osobne:
som skeptik.
všetky zázraky sú iba štaticky odôvoditeľné javy.
proste z x chorých na smrteľnú chorobu to jeden-dvaja prežijú – cirkev to prezentuje ako zázrak, matematika ako (prípustnú) štatistickú odchýlku.

tak si vyberte.

;-Q

Roman71

Dívám se na to tak, jak to viděl i král Šalomoun.
Jeho slova jsou zapsána v knize Kazatel 9.kapitola 5.verš říká:
„Živí si totiž uvědomují, že zemřou; ale pokud jde o mrtvé, ti si neuvědomují naprosto nic ani už nemají žádnou mzdu, protože vzpomínka na ně byla zapomenuta.“

Nikde ani zmínka o tom, že by po smrti duše člověka existovala někde „kdesi“ mimo tělo. Podle Bible je smrt stav neexistence, důsledek zděděného hříchu po Adamovi a Evě.

„Mzda, kterou platí hřích, je … smrt,“ napsal apoštol Pavel. (Římanům 6:23)

Tolik můj křesťanský (biblický) názor.

gecco

Pokud vím, NE…
😉
Snad, možná, by se tak dalo označit ´spasení´ těla po (při) soudném dni – ale spíše ne – nejde o vtělení se duše do jiného těla.
😉

dědapetr

Každá víra má boha,ale s jiným jménem,Budhu,A­láha,Jehova,at­d.V PŮVODNÍCH jazycích se hebrejské slovo še′ól′ a jeho řecký ekvivalent hai′des objevují v Bibli více než 70krát. Oba výrazy souvisejí se smrtí. V některých překladech Bible jsou tato slova přeložena jako „hrob“, „peklo“ nebo „jáma“. Adalší taková věc,čemu nerozumíme a nevíme o tom nic,tvrdíme,že to jsou bláboly.

da ny

Zejména katolická církev reinkarnaci nepřipouští ;)
Vše co pochází z Východu neuznává a zatracuje (včetně akupunktury, akupresury apod.).
Malá zajímavost:
doporučuji „přeskočit“ kázání a poslechnot si páterovo hřímání asi tak od 55. minuty :)
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=GC5uZVzXz6g

zjentek

sice tomu vůbec nerozumím, ale kdysi jsem byl jak křtěnej, tak i reinkarnovanej ..tak si to sama jaksi vyvoď ;q

Drap

Křesťanství nezná reirkarnaci.

anonym

Inkarnaci nebo rainkarnaci astrální inteligence chápu,ale nesmrtelnost duše je totální nesmysl určený pro esoterní ovce – bebeé.
Doplňuji:
S „reinkarnaci“ Ježíše Písta do Asolfa Haitlera bych také skousl,ale v jiném těle se společným cílem a možnou velikostí smrtelné duše.

Agneta

arygnoc >>> na jednu stranu je tvoje odpověď v pořádku.....na druhou zase ale
negativní a pesimistická:D
Kdybys byl optimistou, tak bys to napsal mírně jinak:DDD

Ty nevidíš, jak se takovému >Romanu71< stačí jen pomodlit, a už nemusí jít – na rozdíl od tebe – k žádnému lékaři:DDD
Ty nevidíš tu pozitivní stránku té matérie:DDD
Pro tebe jsou to zhulení šamani, ale co kdybys nakouknul na jejich procento úspěšnosti?:DDD
Přeci ti esoteričtí léčitelé nejsou jen byznysmeni, beroucí vysoké taxy – ale musí mít (a vykazovat) i určitou úspěšnost, jinak by k nim nikdo nechodil:DDD
►což je důkazem toho, že to musí fungovat◄ :D

arygnoc

z čoho chcete počítať percento úspešnosti?
z reklám (lebo to nie sú články, ale reklamy tváriace sa ako články), ktoré uverejňujú (pomohlo to jane a ferovi, ale tých 998 z tisíca, čo im to nepomohlo, nemenujú).

to nie je skepticizmus, to je reálny pohľad.

každý svojho šťastia strojcom, ja si dám na horúčku acylpirín, roman71 sa môže ísť pomodliť.

mne skôr vadí to oblbovanie >zázrakmi< (napr. http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/preco-lekari-nepredpisuju-zazracne-lieky-preco-ich-poistovna-nehradi ).

;-Q

Pepa25

da ny: perfektní kázání, díky za odkaz 🙂