suaeda

Připomeňme si 20 výročí

V těchto dnech si připomeňme 20 výročí objevu dvou pánů. Sir Timothy John Berners-Lee a Robert Caiilliau tehdy poprvé vyzkoušeli novinku, která se velice rychle ujala a používáme ji my všichni. Naštěstí si ji nedali patentovat a tak je zadarmo.
Copak to bylo?
Doplňuji:
Internet není úplně správná odpověď. Navíc první internetové spojení bylo textově zkoušeno již v r. 1969.

Nejlepší odpověď
annas

Otázku jsem včera vložila.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kdy-byla-zprovoznena-prvni-webova-stranka-na-svete

Další odpovědi
anonym

Internet už používala jako 1. americká armáda mnohem dříve.
Ale co má tutově 20 let, je World Wide Web.
Doplňuji:
Možná by stálo za to, si od březnové registrace aspoň jednou přečíst kodex uživatele se zvláštním zřetelem na pasáš o samoúčelném a bezdůvodném opakování otázek.

tatanka

Celosvětový web?

chudst

Tito dva panove navrhli hypertextovy projekt: WorldWideWeb. Kerberus to zde zminila jiz vcea, byt bez techto dvou panu – http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kdy-byla-zprovoznena-prvni-webova-stranka-na-svete
Doplňuji:
suaeda: ano, s internetem mate sice pravdu, na druhou stranu predpokladam, ze to tak Deda Louna myslel; kdyz reknete pojem „internet“ – vetsina bude myslet ‚dnesni internet‘ (= HTTP-WWW). Neni to sice uplne presne, ale ten pojem se lidove trosku prenesl pouze na oznaceni toho, co pouzivame dnes.

Děda Louda

Zjednodušeně řečeno: internet.

anonym

E mail. -iv-