Avatar uživatele
Sabča26

Jak nastavit připojení WI-Fi přes telefon?

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat jestli by mi někdo mohl poradit. Mám doma router TP.Link(TL-WR740N)) přes něj se připojuji přes WI-FI k notebooku a funguje to bez problémů. Ale když se chci připojit přes mobil kWI-Fi tak se to jen uloží ale nepřihlásí. Ale v kavárně nebo tak se připojím přes telefon.Telefon mám Samsung B5330 Galaxy Ch@t. Děkuji moc za veškeré odpovědi.
Doplňuji:
Typ šifrování mám: WEP

Zajímavá 0 před 3547 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Vidím že to je starší telefon. Je možné že již nepodporuje dané ověření na routeru. Kupříkladu můj předchozí telefon Nokia C6–00 nedokáže se již připojit k routeru (Wi-Fi) který je ověřován pomocí WPA2 a je šifrován pomocí TKIP/AES.

Jelikož jsi nedodala jaké máš nastavení šifrování a ověřování bezdrátové sítě, není možné / reálné se posunout o krok dále.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kankys

Zkuste změnit zabezbečení (asi máte wpa2-psk )tak ho zkuste změnit v nastavení routeru mě to jednou pomohlo.A nemá ještě telefon extra položku připojit wi-fi?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Zkontroluj si, jaké máš na routeru nastavené zabezpečení a zda je umí i ten telefon.
A také, zda je MAC telefonu uvedena v AccessListu (pokud je na routeru povolený).
Doplňuji:
WEP? – to by mělo umět snad každé wifi-zařízení…
😉
No – ale zkus – dočasně, šifrování vypnout – jestli se mobil připojí aspoň na otevřenou síť (spousta free-wifi je bez šifrování).
A koukni na ten AccessList

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek