Sabča26

Jak nastavit připojení WI-Fi přes telefon?

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat jestli by mi někdo mohl poradit. Mám doma router TP.Link(TL-WR740N)) přes něj se připojuji přes WI-FI k notebooku a funguje to bez problémů. Ale když se chci připojit přes mobil kWI-Fi tak se to jen uloží ale nepřihlásí. Ale v kavárně nebo tak se připojím přes telefon.Telefon mám Samsung B5330 Galaxy Ch@t. Děkuji moc za veškeré odpovědi.
Doplňuji:
Typ šifrování mám: WEP

Odpovědi
anonym

Vidím že to je starší telefon. Je možné že již nepodporuje dané ověření na routeru. Kupříkladu můj předchozí telefon Nokia C6–00 nedokáže se již připojit k routeru (Wi-Fi) který je ověřován pomocí WPA2 a je šifrován pomocí TKIP/AES.

Jelikož jsi nedodala jaké máš nastavení šifrování a ověřování bezdrátové sítě, není možné / reálné se posunout o krok dále.

Kankys

Zkuste změnit zabezbečení (asi máte wpa2-psk )tak ho zkuste změnit v nastavení routeru mě to jednou pomohlo.A nemá ještě telefon extra položku připojit wi-fi?

anonym

Zkontroluj si, jaké máš na routeru nastavené zabezpečení a zda je umí i ten telefon.
A také, zda je MAC telefonu uvedena v AccessListu (pokud je na routeru povolený).
Doplňuji:
WEP? – to by mělo umět snad každé wifi-zařízení…
😉
No – ale zkus – dočasně, šifrování vypnout – jestli se mobil připojí aspoň na otevřenou síť (spousta free-wifi je bez šifrování).
A koukni na ten AccessList