Připojení více monitorů a myší k jednomu PC ?

Je způsob jak připojit k jednomu PC více (i desítky) monitorů a myší tak aby každý uživatel ovládal svou myškou plochu na svém monitoru? Tedy pouze jeden počítač … více monitorů … více myší … každý monitor svou myšku (popřípadě i s klávesnicí) … ?

Odpovědi
led

Je to princíp serveru a terminálov.
V bežnom živote ho najčastejšie vidíte v bankomatoch, bankomat je terminál-klient, ktorý všetky informácie prijíma/odovzdáva do serveru, umiestneného v centrále. Má obmedzené užívateľské možnosti na rozdiel od samostatného počítača.
Doplňuji:
Podobne je i naša internetová spolupráca so serverom www.odpovedi.cz, my sme preňho klienti, náš počítač je terminál a môžme čítať a vkladať príspevky, ale nemôžme zasahovať do software serveru.

jáára

Zkoušel jsem ve VMware, na druhým monitoru byl virtualizovaný počítač, nicméně se mi nepovedlo oddělit periferie. klávesnice1, 2 i myš1, 2 jsou si rovnocenné… nepovedlo se mi nastavit aby jedna klávesnice ovládala jen počítač a druhá virtuální počítač. třeba to nějak jde, ale zase mě to tolik nepálí. V praxi se používá tenký klient

jpau

Nechápu čeho tím chceš docílit. Samozřejmě to (teroeticky) jde (prakticky ne tak aby to smysluplně fungovalo) ale pokud mám vycházet čistě z toho co píšeš, pak by „i desítky“ userů sharovalo jeden kurzor což je blbost.

To co hledáš je zřejmě nějaké virtualizační řešení co poběží i přes síť – citrix např. Měl bys jednu stanici, prostřednictvím které bys mohl vytvářet „i desítky“ virtuálních počítačů pro každého usera zvlášť a to vč. periferií.

pl4toon

Ano je způsob. Stačí k tomu dataswitch (přepínač), který bude řídit komunikaci podle nastavení přepínače (manuálně tlačítkem), nebo automaticky podle obdržených povelů. Funguje to oběma směry, jednou klávesnící a myší lze ovládat více PC, nebo více klávesnicemi jeden PC. Prodávají se modely od pár stokorun až po desítky tisíc, liší se počtem možných připojených zařízení, či řízením „provozu“. Poptejte se ve vaší prodejně, určitě poradí.