Avatar uživatele
vydra4444

Jak připojit dva monitory k jednomu počítači?

Zdravím,

k počítači chci připojit dva monitory. Oba monitory mají vstup VGA, k obou mám funkční kabely, v počítači na zadní straně mám vstup VGA a DVI (k tomu takový ten mezi kus na napojení VGA), a když zapojím oba monitory, tak funguje pouze ten zapojený v tom DVI s „mezikusem“. Přitom kabely jsou oba funkční, monitory taky, když strčím tedy kabel do VGA vstupu. tak se na monitoru objeví „no signal“, takže si myslím, že vstupy jsou také v pořádku… co tedy musím udělat, abych mohl využívat oba monitory?

Zajímavá 0 před 2416 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
xxx3

Musí to být nastavené ještě v systému. Snad by mělo jít kliknout pravým tlačítkem na plochu (ve Windows) a zvolit Vlastnosti či něco podobného. Pak tam nastavit rozšířenou plochu – předpokládám, že nechceš mít obou monitorech to samé.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Muffz

Záleží, jaká to je grafická karta (asi nejdůležitější informace chybí). Že jsou na kartě dva sloty na monitor nutně neznamená, že lze mít připojené dva monitory zároveň! Může to být jen přepínač, kdy buď zapojíš VGA monitor nebo DVI monitor, ale ne oba zároveň, vždy bude aktivní jen jedna cesta.

Bez specifikace hardwaru se víc nedozvíme. Ještě k tomu když se jedná o starší HW, protože jsou k dispozici jen tyto dva zastaralé sloty.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

V Systeme si nastavte 2 monitory. Otvorte si kartu Display.

1. monitor zapojite DVI ako máte zapojené Pripojiť 2. monitor môžte cez USB-VGA redukciu s aktualizovaným ovládačom.
Je možné, že vaša videokarta nepodporuje 2 monitory súčasne, ale buď VGA, alebo DVI.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lukas1912

Koukni zde. http://axetom­.blog.cz/0801/dva-monitory-na-jednom-pc

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
vydra4444

Asi jediné co jsem zjistil o grafické kartě je toto: AMD radeon graphics processor
to mi vyplivl počítač na mou otázku… Jak tedy zjistím zda-li je možné připojit dva monitory???

P.S. ještě mi tady nastává další otázka, i když zapojím ten jeden monitor, ale nezapojím ho do DVI ale do VGA tak na monitoru naskočí „no signal detected“, jak je to možné??? to snad musí ten monitor zapojit a mělo by mu být jedno jestli přes DVI či VGA ne???

před 2415 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

A přepnul jsi monitor na správný vstup?

před 2415 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
vydra4444

když odpovím, „co???“ asi je ti jasné, že nevím že něco takového jde… jakože musím na monitoru „nastavit“ do jakého vstupu jej strkám v bedně???

před 2415 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Pokud má monitor víc vstupů, pak má také tlačítko, kterým se volí ze kterého vstupu bude brát signál. Když je nastaven na DVI a ty k počítači připojíš VGA, bude hlásit „no signal“. Zpravidla jedno tlačítko postupně přepíná všechny vstupy…

před 2415 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
vydra4444

aha takhle, zajímavá to věc… a kde najdu to tlačítko???

před 2415 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

To já nevím, já tvůj monitor nevidím 😉 Obvyle bývaj u pravého dolního rohu, buď na přední nebo spodní straně

před 2415 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
vydra4444

no já nevěděl jestli na monitoru nebo na počítači…

dobře, tak na monitoru jsou tlačítka, ale po stisknutí reaguje jen zapnout/vypnout… ani „menu“ „enter“ šipky či info nereagují a nic se neděje…

před 2414 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Tak to už Ti asi nepomůžu… Tady už Ti mlžu dát jen jednu informaci…
Máš to rozbitý ☹

před 2414 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

(v kanclu takhle jeden monitor přepínám mezi dvěma různými počítači)

před 2415 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
vydra4444

Jojo tyhle návody jsem na netu také našel, bohužel jsem nenašel žádný k w10 (což jsem tady zapomněl zmínit že mám) a když se prohrabu nastavením, dostanu se do „přizpůsobení displeje“ ale tam na mě svítí pouze jednička, nikoli dva monitory a když kliknu na ""rozpoznat" tak se mi červeně objeví „nenašli jsme žádný jiný displej“

před 2415 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Zkus jako první test toto: nabootovat nejdřív s připojeným jedním monitorem, potom s druhým. PC+BIOS by měli monitory buď rozeznat a posílat na správný výstup, nebo automaticky posílat hned od resetu až do převzetí grafiky win ovladačem výstup na oba monitory zároveň (měl bys vidět hlášení biosu o probíhajícíci kontrolách při bootu a o průběhu bootu) Pokud na jednom monitoru nic nevidíš, bude problém pravděpodobně už někde tam (VGA výstup/kabel/mo­nitor)

před 2415 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek