bolak

Připadá vám to jako logické?

http://www.no­vinky.cz/doma­ci/297999-poplatky-se-maji-zvysit-za-ztracenou-obcanku-lide-zaplati-200-korun.html

Rozumím tomu dobře, že občan bude potrestán a donucen zaplatit sankci za to, že ho někdo okradl?

Nejlepší odpověď
zjentek

éééh, to už se i svini protiví ,)

Další odpovědi
briketka10

jo tady se dočkáš všeho možnýho..
je to svinstvo já musela zaplatit za nově
vygenerovaný PIN 100,– Kč a byl to ten
samej a já ho jen zapomněla, teď jsem
zvědavá kolikrát ještě budu tu stovku
muset platit když si třeba nevzpomenu :))

Bičiště

Zaplatíš i v případě krádeže, protože sis „občanku“ špatně hlídal. Tak to bylo zdůvodněno v debatě na ČRO1, dopol. dne 3.4. t.r. Mění se např. i poplatek za změnu trvalého bydliště 300,– za osobu.To je ta podpora doporučovanému stěhování se za zaměstnáním. Prý je toho zneužíváno a lidi si mění účelově trvalý pobyt.To je horší zvěrstvo než ta „občanka“. Šlo by to jistě rozlišit a zohlednit – jaký je účel změny trvalého bydliště. Je rozdíl mezi účelovým přehlášením a běžným přestěhováním. Za vším není nic jiného, než vytáhnout z lidí peníze.

Anuket

To pochybuji. Ztratit a ukrást je rozdíl. Pokud ji ztratíš, stačí sepsat protokol na stanici PČR a výdej máš zdarma. Stejně tak je to u simkaret (blokování staré a získání stejného čísla, jinak se za to platí okolo 500,–)

huxa

no, určitě lze tuto částku vymáhat po zloději u soudu, takže ve skutečnosti ji zaplatí on.

briketka10

no a myslíte, že cikáni budou platit ty změny v občankách jó tůdle
nechaj si je zaplatit od státu jakože nemaj a u mě parkujou denně s
bourákama a pak vidím ty samý odrbaný na sociálce žebrat o podporu
jak nemají peníze !!

bolak

běž spát, ode mě si palec dostala a krom nás dvou už je tu jen dr.axl :))

bolak

Anuket_ a co ta úvodní věta?

„Za vystavení nového občanského průkazu místo toho ztraceného nebo ODCIZENÉHO by lidé v budoucnu měli zaplatit 200 korun.“

to jako neplatí?

Anuket

Nezdá se mi to. To je to stejné, jako když kolovaly po netu stovky článků o tom, že při VÝMĚNĚ občanky (starého vzhledu za nový) budete také platit. Neplatí se za to nic, sama jsem zatím neměnila, ale přátelé měnili (i pár let před koncem lhůty) a neplatili nic. Tohle by měla být stejná situace. Stát by šel proti sobě, protože v samé podstatě potřebuješ dva doklady (banky, úřady aj.), pokud ti zbyde řidičák a pas, k čemu nějakou občanku potřebuješ?!

bolak

No ale jestli to není opožděnej apríl, tak mě to docela vadí takovejhle zákon, protože kolikrát se mi stalo, že sem byl vožralej a cestou z hospody sem poztrácel všechny doklady. Nebo sme se s kámošem navzájem hodili voblečený do bazénu a občanka se úplně zkroutila, udělali se na ní takový bubliny a byla nečitelná, nebo sme jí jentak z legrace opalovali zapalovačem..no a pak sem ji vždycky jen vyhodil do koše, přicupital na úřad, řek že mě vokradli a bylo to ok, nikdo nic nechtěl (i když v tom článku píšou, že se doteď platila stovka, tak nevím jak je to možný), no a teď budu muset v takovejch případech brát ze svýho..to je prostě nespravedlnost..