Avatar uživatele
bolak

Připadá vám to jako logické?

http://www.no­vinky.cz/doma­ci/297999-poplatky-se-maji-zvysit-za-ztracenou-obcanku-lide-zaplati-200-korun.html

Rozumím tomu dobře, že občan bude potrestán a donucen zaplatit sankci za to, že ho někdo okradl?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, Bičiště, briketka10 před 4030 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zjentek

éééh, to už se i svini protiví ,)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
briketka10

jo tady se dočkáš všeho možnýho..
je to svinstvo já musela zaplatit za nově
vygenerovaný PIN 100,– Kč a byl to ten
samej a já ho jen zapomněla, teď jsem
zvědavá kolikrát ještě budu tu stovku
muset platit když si třeba nevzpomenu :))

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Bičiště

Zaplatíš i v případě krádeže, protože sis „občanku“ špatně hlídal. Tak to bylo zdůvodněno v debatě na ČRO1, dopol. dne 3.4. t.r. Mění se např. i poplatek za změnu trvalého bydliště 300,– za osobu.To je ta podpora doporučovanému stěhování se za zaměstnáním. Prý je toho zneužíváno a lidi si mění účelově trvalý pobyt.To je horší zvěrstvo než ta „občanka“. Šlo by to jistě rozlišit a zohlednit – jaký je účel změny trvalého bydliště. Je rozdíl mezi účelovým přehlášením a běžným přestěhováním. Za vším není nic jiného, než vytáhnout z lidí peníze.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit

Avatar uživatele
Anuket

To pochybuji. Ztratit a ukrást je rozdíl. Pokud ji ztratíš, stačí sepsat protokol na stanici PČR a výdej máš zdarma. Stejně tak je to u simkaret (blokování staré a získání stejného čísla, jinak se za to platí okolo 500,–)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
huxa

no, určitě lze tuto částku vymáhat po zloději u soudu, takže ve skutečnosti ji zaplatí on.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
briketka10

no a myslíte, že cikáni budou platit ty změny v občankách jó tůdle
nechaj si je zaplatit od státu jakože nemaj a u mě parkujou denně s
bourákama a pak vidím ty samý odrbaný na sociálce žebrat o podporu
jak nemají peníze !!

před 4030 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

běž spát, ode mě si palec dostala a krom nás dvou už je tu jen dr.axl :))

před 4030 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

Anuket_ a co ta úvodní věta?

„Za vystavení nového občanského průkazu místo toho ztraceného nebo ODCIZENÉHO by lidé v budoucnu měli zaplatit 200 korun.“

to jako neplatí?

před 4030 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Anuket

Nezdá se mi to. To je to stejné, jako když kolovaly po netu stovky článků o tom, že při VÝMĚNĚ občanky (starého vzhledu za nový) budete také platit. Neplatí se za to nic, sama jsem zatím neměnila, ale přátelé měnili (i pár let před koncem lhůty) a neplatili nic. Tohle by měla být stejná situace. Stát by šel proti sobě, protože v samé podstatě potřebuješ dva doklady (banky, úřady aj.), pokud ti zbyde řidičák a pas, k čemu nějakou občanku potřebuješ?!

před 4030 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

No ale jestli to není opožděnej apríl, tak mě to docela vadí takovejhle zákon, protože kolikrát se mi stalo, že sem byl vožralej a cestou z hospody sem poztrácel všechny doklady. Nebo sme se s kámošem navzájem hodili voblečený do bazénu a občanka se úplně zkroutila, udělali se na ní takový bubliny a byla nečitelná, nebo sme jí jentak z legrace opalovali zapalovačem..no a pak sem ji vždycky jen vyhodil do koše, přicupital na úřad, řek že mě vokradli a bylo to ok, nikdo nic nechtěl (i když v tom článku píšou, že se doteď platila stovka, tak nevím jak je to možný), no a teď budu muset v takovejch případech brát ze svýho..to je prostě nespravedlnost..

před 4030 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek