Autista

Připadá to tak jen mě?

Nepřijde vám taky, že ten život už nemá takovej nádech jako třeba před 20ti lety tedy v roce 2000? Ve smyslu toho že to bylo víc živější záživnější, duch(genius loci) daloby se říct, mě přijde že teď je to spíš takovej vocet. A nebo to tak je jen u mě?

Nejlepší odpověď
Alesh

Jo, něco na tom bude. A podle mě za to můžou tyto faktory:

  1. před 20 lety jsme byli o 20 let mladší (vnímáš život jinak, zvlášť pokud jsi byl v té době třeba ještě student) a s tím i lepší kondice a zdravotní stav
  2. internet a mobily v plenkách – nikdo nikoho furt neotravoval, nikdo nebyl furt online, furt u toho neseděl, nemohl si to vzít s sebou
  3. zbytky porevoluční eufórie, spojené třeba i se sportovními úspěchy našich sportovců Euro, Nagano

Další odpovědi
Edison

… a co teprv před třiceti… 😁

Kepler

Alesh má samozřejmě pravdu, ale není to taky v tom, že jsme se naučili žít luxusněji a bez potřeby pomoci okolí? Aby to nebyl „vocet“, je třeba taky dostat pořádný kopanec do řiti, aby se jeden vzpamatoval. Docela je to vidět i za současné malé krize. Jak by to vypadalo, kdybychom neměli co jíst, to si ani neumím představit.

Kelt

V každém věku vnímáš věci jinak, máš své touhy přání a rozhodující je odpověď okolí. Možná ti za těch 20 let přibylo síly – když jsi měl 10 a dneska 30 nebo ubylo, když jsi měl tehdy 40 let a dneska máš 60. Dnes je toho tolik, že nestíháš díky sociálním sítím. Ale na subjektivní pocit nedej. Pokud dokážeš ocenit dobré auto a pěknou mladou holku, stačí jen pohledem, tak to není tak hrozné.

df

Teď je to o mnoho lepší.

  • Máme lepší auta.
  • Internet za 400 Kč
  • Letenky od 500 Kč.
  • Levnější a lepší elektroniku.
  • na výběr z mnoha zdrojů informací
  • youtubery atd

Mínusy nebudu jmenovat

Edison

df: Nesmyslné srovnání. Srovnáváš nesrovnatelné. Pokud chceš srovnávat, musel bys srovnávat tehdejší možnosti vzhledem k tomu, co jsme měli. Ne dnešní možnosti s tím, co jsme tenkrát měli.

Mc Merkurion

… já s ním souhlasim, právě proto, že teď jsou lepší možnosti, tak máme to co máme za tolik, co máme …

Alesh

spíš je to teď ten mladej kluk, zeptej se ho za dvacet let stejnou otázkou

Edison

Pak ať nehodnotí, co nezažil. Je to irelevantní.

Alesh

Proč by nemohl? Každý takovou věc dělá.

df

Ano, jsem mladej! I když mám již polovinu života za sebou. Líbí se mi lidí, kteří takhle fabulují na základě mé jedné odpovědi. Jsou to pořád jedni a tí samí týpkové

Alesh

jj, Gerontkomando, řádí tu a ujišťuje se vzájemně o svých pravdách 🙂

Edison

Zato cucáci si myslej, že spasej svět svými TEORIEMI.

Edison

A víš, že jsou lidi, kteří maj polovinu života za sebou třeba v roce? 😁 Chováš se prostě jak tesetiletej harant, no. Věk o dospělosti nic nevypovídá. Což dokazuje i takhle tvá reakce.

Alesh

To teda nevím, jak jsi to podle těch dvou reakcí poznal. Prostě vyjádření jako každé jiné, nijak se nevymyká. Spíš to vypadá, že nemáš argumenty, tak se uchyluješ k takovýmto povýšeneckým soudům.