Avatar uživatele
QU33G

Print screen

zdravim

poradte prosim nejaky program ktery se da pouzit pro ulozeni obrazku.
samozrejme vim o malovanei nebo wordu ale rad bych neco co bude mit i po ulozeni dobrou kvalitu. a nebude to tak rozmazane a nejasne.

dekuji ;)
Doplňuji:
je pravda, že jsem to ukládal jako JPEG ;)

diky

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: QU33G

Zajímavá 0 před 4627 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Michal Kole

XnView ( http://www.xnvi­ew.com ), IrfanView ( http://www.ir­fanview.com )

Lze si dokonce zvolit jakou část obrazovky, chcete zda celou plochu, aktivní oknou, určitou oblast, zda to chcete s kurzorem myši nebo bez

Kvalita závisí na míře komprese JPEG

GIF je komprese neztrátová

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
KdoSiOdJinud

obrazky vložené třebas do malování mají stejné rozlišení, jako pracovní plocha, víc z toho nevytřískáš 🙂 Pak závisí na tom, jako který formát to uložíš, například jpg je kompromované (soubor je mensi) ale zase přichází o kvalitu. Zkus třebas formát png 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
baghira

Jakýkoliv grafický editor i většina prohlížečů, pokud umí načíst schránku. Kvalita není daná softwarem, ale uživatelem – v jakém zmenšení (nebo zvětšení) obrázek uložíš. Malování zcela vyhoví, word je textový editor, pokud vím.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tyrox

Nevím jestli to jde,ale zkus si stahnout Adobe Photoshop a vložit to tam :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Deter

A co používáš za OS? Pokud Win (nevím, jestli to nemá i Vista), tak v nich existuje prográmek Výstřižky. Dá se mu nastavit spuštění klávesovou zkratkou (jako každému programu), umí típnout vybranou oblast, přidávat do típlého sshotu nějaký drobný graf. úpravy, zasílat emailem.. a není potřeba nic stahovat :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
kosaaaak

Pokud ti jde o snímání plochy obrazovky tak na to je dobrej ScreenHunter > http://www.sta­huj.centrum.cz/gra­fika_a_design/zachy­covani_obrazov­ky/screen-hunter/

Můžeš si tam nastavit klávesovou zkratku, klidně tlačítko printscreen jako funguje normálně. Po stisknutí toho tlačítka ti to může buď automaticky uložit obrázek celé plochy v určeném formátu na disk (kam si určíš), nebo si pak ještě sám můžeš nastavit jen určitý výřez plochy a je tam mnoho dalších věcí. To už si vyzkoušíš sám. Pokud bys náhodou chtěl zůstat u obyčejného windowsáckého Malování, tak ta kvalita je taková, jakou si nastavíš. Když dáš JPEG, tak to bude zabírat pár kilo, ale obrázek bude nic moc. Nadruhou stranu když dáš BMP, tak to bude pěkně ostré ale bude to zabírat megabajty. Nejlepší kvalita screenu v poměru s velikostí souboru mají obrázky ve formátu PNG.

Jinak mě omluv, že to píšu sem do diskuze a ne do hlavního okna pod otázku, ale tak nějak jsem zjistil, že jsem dneska vyčerpal poradní limit. ;)

před 4627 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
baghira

Adobe Photoshop je vysoce profesionální grafický editor za cenu přes 400 eur, doporučovat ho pro uložení print-screenu mi připadá jako doporučovat letadlovou loď na projížďku po rybníčku :DD

před 4627 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek