annas

Přináší-li trpělivost růže, znamená to, že je třeba čekat, až růže rozkvetou, či se dočkáme, až odkvetou, nebo zvadnou?

Je holandské přísloví pravdivé?

„Hrst trpělivosti má větší hodnotu než pytel rozumu.“

Obtrázek
https://pixaba­y.com/cs/r%C5­%AF%C5%BEe-pupen-%C5%99%C3%ADzen%C3%AD-podzim-mokr%C3%BD-3034319/

Nejlepší odpověď
Drap

Neni třeba čekat až růže rozkvetou, nebo i déle. Růže jsou v tomto případě jen obrazně vyjádřeným úspěchem.
V určitých případech bude pravdivé i holandské přísloví. Ale pozor, uplně bez rozumu to také většinou nefunguje.

Další odpovědi
Emefej

S holandským příslovím nesouhlasím. Jsou situace, kdy trpělivost nemůže nahradit rozum.