Avatar uživatele
anonym

Osvědčila se přímá, nebo nepřímá volba prezidenta?

Osvědčila se nynější varianta, nebo nepřímá volba byla lepší možnost?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Kepler, Muso před 1409 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Nepřímá volba, neboť..

Zklamaly mě výsledky dosavadních přímých voleb.

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Alesh

Nepřímá volba, neboť..

Byl jsem pro nepřímou volbu odjakživa a volby, které doposud proběhly, mě nejen, co se výsledku týče, utvrdily v tom, že můj názor je správný. Z principu masovosti, rozložení inteligence napříč voliči atd., je jasné, jací lidé budou vyhrávat prezidentské volby.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
orwell

Přímá volba, protože..

mám v dobré paměti, jak dopadly ty předcházející nepřímé.

Upravil/a: orwell

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hufnágl

Přímá volba, protože..

… protože jste asi zapomněli jak dopadly volby v roce 1998, když v den voleb byl Sládek vazebně stíhán a to rozhodlo, že byl zvolen Václav Havel – Věškrna. Hlava státu má byt volena lidem a ne zkorumpovanými poslanci!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Edison

Nepřímá volba, neboť..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
GM

Přímá volba, protože..

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Zvidatel

V přímé sice volí prezidenta všechen lid, ale není to posun k lepšímu, ba naopak. Má to mnohá úskalí, už jen tím, že lidi nevědí koho volí, nevyznají se v politice a nejsou pro to kompetentní. Ten nejdůležitější důvod je ale ten, že prezident, který vyhraje v přímé volbě, bude rozdělovat národ. Už jen jeho osoba, ale i činy. A je jedno, co to bude za prezidenta, bude je rozdělovat, protože jedni za něj budou rádi, druzí ne. Ti, co ho nevolili budou velmi nespokojeni, budou spílat a budou v přímé opozici s těmi, kteří jej volili a tito zase s nimi. Bude tam nespokojenost a nepřátelství mezi širokou masou navzájem. Bude rozdělena.
Prezident, ale není žádný tmelič národa, není to vůdce, nikoho neusměrňuje, ani kdyby byl volen v nepřímé volbě. Není to monarcha, je to jeho slabá náhrada.

před 1409 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Jsi tedy pro nepřímou volbu?

před 1409 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Zvidatel

Kdybych si musel vybrat, tak jsem pro nepřímou, protože ji shledávám v mnohém lepší.
Ale jinak jsem spíš zastáncem monarchie. Takže nějaké přímé, nepřímé volby hlavy státu nehrají roli. I když mně je to jako celkem jedno a do politiky se aktivně nemontuju.
Ať si lidi dělají, co chtějí.

před 1407 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek