Osvědčila se přímá, nebo nepřímá volba prezidenta?

Osvědčila se nynější varianta, nebo nepřímá volba byla lepší možnost?

Nejlepší odpověď
Kepler

Nepřímá volba, neboť..

Zklamaly mě výsledky dosavadních přímých voleb.

Další odpovědi
Alesh

Nepřímá volba, neboť..

Byl jsem pro nepřímou volbu odjakživa a volby, které doposud proběhly, mě nejen, co se výsledku týče, utvrdily v tom, že můj názor je správný. Z principu masovosti, rozložení inteligence napříč voliči atd., je jasné, jací lidé budou vyhrávat prezidentské volby.

orwell

Přímá volba, protože..

mám v dobré paměti, jak dopadly ty předcházející nepřímé.

Hufnágl

Přímá volba, protože..

… protože jste asi zapomněli jak dopadly volby v roce 1998, když v den voleb byl Sládek vazebně stíhán a to rozhodlo, že byl zvolen Václav Havel – Věškrna. Hlava státu má byt volena lidem a ne zkorumpovanými poslanci!

Edison

Nepřímá volba, neboť..

GM

Přímá volba, protože..

Zvidatel

V přímé sice volí prezidenta všechen lid, ale není to posun k lepšímu, ba naopak. Má to mnohá úskalí, už jen tím, že lidi nevědí koho volí, nevyznají se v politice a nejsou pro to kompetentní. Ten nejdůležitější důvod je ale ten, že prezident, který vyhraje v přímé volbě, bude rozdělovat národ. Už jen jeho osoba, ale i činy. A je jedno, co to bude za prezidenta, bude je rozdělovat, protože jedni za něj budou rádi, druzí ne. Ti, co ho nevolili budou velmi nespokojeni, budou spílat a budou v přímé opozici s těmi, kteří jej volili a tito zase s nimi. Bude tam nespokojenost a nepřátelství mezi širokou masou navzájem. Bude rozdělena.
Prezident, ale není žádný tmelič národa, není to vůdce, nikoho neusměrňuje, ani kdyby byl volen v nepřímé volbě. Není to monarcha, je to jeho slabá náhrada.

anonym

Jsi tedy pro nepřímou volbu?

Zvidatel

Kdybych si musel vybrat, tak jsem pro nepřímou, protože ji shledávám v mnohém lepší.
Ale jinak jsem spíš zastáncem monarchie. Takže nějaké přímé, nepřímé volby hlavy státu nehrají roli. I když mně je to jako celkem jedno a do politiky se aktivně nemontuju.
Ať si lidi dělají, co chtějí.