Molva

Přílišné chlupatění u mužů

Mám 36 let a za poslední rok jsem si všiml (a ne jen já), že jsem hodně začal po celém těle chlupatět. Čím to může být způsobeno a jak se tomu dá zabránit?
Doplňuji:
Doplňuji otázku na základě odpovědi Páji. Posilovat jsem nezačal a neberu žádné léky ani anabolika apod..
Někde jsem četl, že velké procento lidí (i mužů) má toxoplazmozu, aniž o tom ví a prý se to projevuje zvýšenou tvorbou nějakých hormonů. Nevíte někdo, zda i toto může být příčinou? Případně, jak se ještě toxoplazmoza projevuje?
Předem díky

Nejlepší odpověď
Pájo

Nezačal jsi posilovat a brát anabolické steroidy? Nebo léky?

Způsobuje to zvýšená hladina přirozených mužských hormonů – konkrétně androgenů (steroidní hormon, která stimuluje nebo ovládá vývoj a udržení maskulinních charakteristik).
Doplňuji:
Pokud je ten nárůst ochlupení opravdu výrazný, domluvte se s praktickým lékařem, ať Vám domluví návštěvu endokrinologa. Může se jednat o problém v produkci hormonů, tedy problém s některou z endokrinních žláz.

Další odpovědi
Tom20

Zabránit se tomu nedá,ale omezit v některých případech ano,léky(většinou pokoutnými a nedoporučovanými lékaři),myslím si že oficiální léky na to neexistují.Zkuste homeopatika.Ale záleží na každém případu,nevím jestli bude fungovat léčba přímo u vás,ale zkuste to.Doktora bych se ani neptal,řekne že je to normální a řešit to nebude.

venkovan

Z kus smolu, horkou vodu a zvonec.