Kepler

Přilétá to Jumbo z Měsíce, nebo k němu startuje?

Je to možno vidět oběma způsoby, ale přikláním se k názoru, že přistává. To kvůli vysunutému podvozku, ten se vysouvá už hodnou dobu před přistáním (funguje i jako aerodynamická brzda). Naopak při startu se co nejrychleji zasunuje. Myslíte, že to má logiku?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Čumák nahoru + vysunutý podvozek = startuje.

Další odpovědi
zjentek

Že je zase MS v hokeji, to třeba chápu. Ale to už i létáme letadly/lama na Měsíc?

Klaproth

Kepler, logiku při letu proudového dopravnho letadla na Měsíc netřeba hledat.

dubraro

Jumbo nemůže z Měsíce přilétat, protože by odtamtud nemohlo odstartovat. Může se ovšem pokusit směrem k Měsíci odstartovat. Že tam nedoletí, je už jiná kapitola.

mosoj

Nevidím vysunuté přistávací klapky, takže by měl startovat.
Jestli někdo rychle zasunuje, je jeho věc. Na podvozek jsou předpisy a je to o letové výšce.

Kepler

Mosoj: já tam tu přistávací klapku vidím – aspoň na křídle vpravo.

Kepler

Nebo to taky může být ocasní plocha, těžko říct.

Dochy

To pod křídlem vpravo je téměř jistě VOP (alespoň pokud tím „TO“ myslíme ten samý flek) – je lépe rozeznatelné na větší fotce (tedy po rozkliknutí) že jsou tam dva různé vycházející z jednoho fleku (letadla) 😉

Kepler

Klaproth, dubraro, zjentek: doufám, že mě nepovažujete za takového blbce, který neví, že na Měsíc se Jumbem doletět nedá. Formulace otázky byla záměrná, s nadsázkou.

Dochy

Lama: rozhodl ses z neúplných informací. Na téhle fotcenepoznáš jestli je čumákem od nás a má jej nahoru nebo čumákem k nám a je relativně vodorovně. Mozek dá na první dojem a pokud si nedáš bacha tak Ti bude nějaké závěry cpát bez ohledu na neexistující důkazy (dokud si nedáš opravdu záležet, nebo dokud mozek nenajde něco co je vyloženě proti původní teorii)

Dochy

(podobně nepoznáš zda ty postavy mezi stromy koukají na měsíc nebo na foťák)

Kepler

Tož zjentku, jak z obrázku vidno zřiti, ne?

zjentek

Nerozumím řeči tvé, vinetú, bo taky sleng je i na slezského znejtka tvrdy ořech, to ti povim..