Avatar uživatele
anonym

Příklad ze života/z praxe

Dobrý večer,
prosím mohl by mně někdo pomoc..a uvést nějaký příklad k pojmům nejistota a neurčitost.
Děkuji moc

Zajímavá 0 před 3721 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Neurčité vyjadřování vede k nejistotě…
;-D
Pááánaboha – to si neumíš DÚ napsat sama??

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

„Ha, teraz sa moja neistá budúcnosť zmenila v istotu“, povedal zlodej policajtom pri zadržaní. „Ano, ale jej dĺžku neurčíme my, ale sudca“ odpovedali muži zákona.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Nejistota v zaměstnání.­.dostaneš pracovní smlouvu a dobu určitou s tím, že pokud se osvědčíš, tak ti ji prodlouží, takže dva měsíce žiješ v nejistotě, zdali pracuješ dobře a nechají si tě.
Neurčitost…půjčíš někomu peníze a on řekne, že ti to vrátí až bude mít..čili neurčil čas, může to být příští týden a nebo za deset let.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
novaky

třeba v matematice to má význam. Když mi jednou výslek vyjde 51, pak 52, pak 45… je to špatně. Když přesně stanovím míru nejistoty výsledku a řeknu, že to bude padesát, tak je to správně. Napřo. prohlášení ovno je modrý si myslí 1156 lidí je špatně, protože si to myslí 1157 píplů. Prohlášení, myslí si to třicet procent obyvatelstva je správně, protože je zahrnuta míra nejistoty. Jak můžu vědět, že se právě narodil Pepa, kterej má jinej názor.
Neurčitost je taky matika. Neurčitý člen se vyjadřuje pomocí rovnic
Doplňuji:
teď je neurčitý, přesto má definovatelné chování a s dostatkem dat ho učiním určitým. Pokud nemám dostatek dat, určitým ho mohu prohlásit jen s danou mírou nejistoty
Blbinka viď ;)

Upravil/a: novaky

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

tohle vím, ale chtěla jsem příklad z praxe…

před 3721 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek