Zvědavý kluk

Příklad matematiky – jak zapsat postup úlohy mladšímu bratrovi?

Dobrý den! Vím, že je to hloupé, ale stejně. Pomáhám řešit svému mladšímu bratrovi, který chodí do třetí třídy jednu slovní úloha:
Sourozenci Novákovi si rozdělili stejným dílem 15 meruněk a 27 jahod. Kolik dětí mají Novákovi? Kolik meruněk a kolik jahod dostal každý?
Vím jaký je výsledek, ale nevím jak mu zapsat postup, který by odpovídal jeho třídě. Můžete mi pomoct?

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

a jaký je teda postup a výsledek,já ti to přeložím…

Další odpovědi
Drap

Obě čísla jsou dělitelná třemi, jiná varianta neni. takže 3 děti

vertigo

Přemýšlím, jestli mne kdy o prázdninách napadlo zabývat se školními věcmi…