Retko

Priklad Dokumentarniho akreditivu.

Je tu nekdo kdo tomu rozumi a napsal by nejaky priklad? Dekuji
Doplňuji:
A co ten priklad?

Nejlepší odpověď
panenka

DOKUMENTÁRNÍ AKREDITIV JE PÍSEMNÝ ZÁVAZEK BANKY ZAPLATIT URČENOU PENĚŽNÍ ČÁSTKU,JESTLIŽE BUDOU DO URČITÉ DOBY SPLNĚNY AKREDITIVNÍ PODMINKY STANOVENÉ KUPUJÍCÍM TENTO ZÁVAZEK VŮČI PRODÁVAJÍCÍMU BANKA PŘIJÍMÁ NA ZÁKLADĚ ŽÁDOSTÍ KUPUJÍCÍHO.PODLE KONKRÉTNÍCH POTŘEB TRANSAKCÍ JE MOŽNÉ ZÍSKAT RŮZNÉ DRUHY AKREDITIVŮ.

Zdroj: www.kb.cz/cs/seg/s­eg4/produces/do­cumentary-letter-credit.shtml

Další odpovědi
magicm18

Je to pisemny zavazek banky vystaveny na zadost odberatele,ze poskytne dodavateli platbu po splneni urcitych podminek.Resi se tim riziko bonity predevsim u zahranicniho subjektu,dale riziko zeme,vysoka castka kontraktu a i vcasnost a kvalita dodavky.Tak tedy ty mi neco prodavas.Ja kupujici pozadam banku o dokumentarni akreditiv.Ty musis bance predlozit vsechny predepsane dokumenty jako prodavajici.Po priznani akreditivu ti vznikne pohledavka za bankou a ne vuci mne.Akreditiv vytvari tlak na prodavajiciho,aby dodavka byla uskutecnena vcas a kvalitne.Ja mam jistotu,ze budu platit az po splneni predepsanych podminek. info:www.slovnik-synonym.cz