thepianist

Přijmou na učební obor s 5 z matiky?

Ahoj chci se zeptat. Můj blízký se hlásí na učební obor automechanik. Vezmou ho když má teď v pololetí jednu 5 z matiky? Na vyzo v 8.třídě neměl žádnou pětku a hodně se bojí že ho nepřijmou. Díky za odpovědi

Nejlepší odpověď
annas

Rozhodnutí záleží na řediteli učiliště, na počtu přijímaných žáků. Ptáte se na špatném místě. Nejlépe vám odpoví vedení konkrétní školy.

Na stránce jedné školy – obor automechanik jsou uvedené podmínky přijetí.

„úspěšné ukončení ZŠ s co nejlepším prospěchem, doporučení lékaře pro zvolený obor“

http://www.sou­zns.cz/automecha­nik.html

Záleží na tom, co považuje učiliště za co nejlepší prospěch. To samozřejmě nikdo z nás neví.

Další odpovědi
Drap

To se musíš zeptat na konkrétní škole.

Vroudenspil

My jsme museli mít max. 2,5 průměr . Já jsem měl průměr 2,59 . a byl jsem příjmutej jako poslední . Takže na známce nezáleží ale záleží na průměru . Jo . jsem automechanik ( ale už je to 5 let , co jsem dával přihlášku )