Avatar uživatele
bolak

Příjmení Hitler

Existuje ještě v Německu příjmení Hitler? Já že německé filmy občas sleduju, rakouských už jsem také pár viděl, ale nikde v titulcích jsem ještě nezaznamenal příjmení Hitler. To se všichni lidi toho jména nechali po válce přejmenovat nebo je to tak vzácné nebo k tomu příjmení má společnost takový odpor, že se žádný Hitler nemůže dostat na veřejnost nebo proč?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? iceT, eLx, Syd, Drap, anonym před 4592 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
baghira

Na německé wikipedii je článek o příbuzenstvu A. H., z něho vyplývá, že jméno vzniklo v roce 1876 chybným přepisem z „Hiedler“, takže kromě Hitlerovy rodiny se patrně nevyskytovalo. Někteří příbuzní si jméno změnili (sestra Paula Hitler → Wolf, nevlastní bratr Alois Hitler → Hiller), ale někteří si ho ponechali (William Patrick Hitler (* 12. März 1911 in Liverpool ; † November 1987))

Jméno je natolik profláknuté, že pochybuji, že by si ho někdo v Německu ponechal. Jméno „Hitler“ ale přijal např. Chenjerai Hunzvi, předseda asociace veteránů osvobozenecké války Zimbabwe (což taky o něčem svědčí).

Zdroj: http://de.wiki­pedia.org/wiki/Hi­tler_(Familie)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
lexx

Bezpochyby se někde najde. Stalin nebylo pravé jméno, jmenoval se Džugašvili. nechal si říkat Stalin tedy něco jako ocelový muž.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Hitler bolo prijaté meno jedného človeka. Tak isto ako meno Stalin. Obidve mená sú ojedinelé.
Doplňuji:
Ďakujem pardálovi Baghirovi.
Ak som dobre pochopila, jeho meno je síce ojedinelé ale ako skomolené meno, ktoré prevzal jeho otec. Preto asi bolo uvádzané v dokumentoch ich pôvodné meno Schicklgruber.
Z odkazu wikipedie:
Jeho otec Alois Hitler, vlastním jménem Schicklgruber, se narodil jako nemanželské dítě Marie A. Schickelgruberové a Johanna G. Hiedlera. V roce 1876 si ale změnil své příjmení na Hitler, což byla zkomolenina jména Hiedler.

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek