dncvdkjn

Příjmací řízení SZŠ Ruská

Chtěla bych jít na střední školu do Prahy na szš Ruskou. Na jejich stránkách jsem si pročítala rubriku ,,příjmací řízení" a nepochopila jsem v ní význam jedné věty : ,,budou přijímáni uchazeči se studijním průměrem do 1,8, žák nesmí být v 8. a 9. třídě hodnocen dostatečnou z předmětů společné části MZ". Zajímalo by mě, jestli platí ,,se studijním průměrem do 1,8" na 8 třídu.

Nejlepší odpověď
annas

To znamená, že průměr je do 1,8, nesmíte mít 4 z předmětů, z nichž se bude maturovat. Když není uvedené, průměr se týká 8. i 9. třídy.

Pro jistotu jsem se podívala do zdroje: Informace o přijímacím řízení pro školní rok 2014/2015. Zde je upřesnění.

http://www.szs-ruska.cz/prijimaci-rizeni

Přijímací řízení:

  • přijímací zkoušky se nekonají !!
  • uchazeč o studium musí úspěšně absolvovat 9. třídu ZŠ
  • uchazeči budou přijímáni na základě hodnocení na vysvědčení ze dvou posledních absolvovaných ročníků základní nebo střední školy, součástí přihlášky ke studiu musí být potvrzení od lékaře, že je žadatel schopen studia na zdravotnické škole