kurec

Přijdou vám kontaktní údaje, jako např. vaše celé jméno, datum narození či pohlaví, důležité?

Pro mě ani ne, jelikož mnoho známých osobností má tyto údaje zveřejněné na internetu. Mnohem důležitější je např. vaše bydliště nebo ještě horší kam a v kolik hodin chodíte.

Odpovědi
aliendrone

Ano, jakékoliv osobní informace JSOU důležité. Tedy alespoň pro ty, kteří ještě MAJÍ co nezveřejňovat. Ti, co nemají, jsou na tom hůř a dělat z nouze ctnost (zvěřejnit informace, které jsou i tak notoricky známé) na mě dojem nedělá. :)

Ametyst

Osobní údaje jsou samozřejmě důležité. V Británii to dovedli do extrému, protože jednomu jedinému domu (nebo jednomu bloku domů) je přiřazeno směrovací číslo. Není to jako v ČR, kdy PSČ má celá obec nebo čtvrť stejné.

elkon

Samozřejmě to je důležité, z různých důvodů. Pokud to je někomu jedno, je to jeho věc. Že někdo na sebe vykecá všechno, je buď exhibicionismus, nebo ukázka jeho inteligence.

Funna

To je těžko, i když mi přijdou důležité, můžeš ty mé najít veřejné na netu…stačí si otevřít Obchodní rejstřík…tady se na žádné GDPR bohužel nehraje…a nic s tím nenadělám..

Hlada

Také mi to nepřipadá důležité. Jsou to údaje, které lze snadno získat z veřejně dostupných zdrojů. Např. datum narození = DIČ. Je to uměle vytvořená důležitost, aby mohl existovat další zbytečný úřad. Přitom mnoho lidí má založený v telefonu Google účet pod svým pravým jménem, posílá svá data na neznámé cloudy, komunikačním programem si nechává stáhnout seznam kontaktů, na sociálních sítích zveřejňuje své fotky i s informací, kdy není doma a to nikomu nevadí.