Lurius

Přijdou vám obrazy Andrese Orpinase hezké, nebo příliš kýčovité?

Co říkáte na styl těchto obrazů?

http://www.go­ogle.com/sear­ch?q=Andres+Or­pinas&safe=of­f&rlz=1CDGOYI_en­CZ814CZ814&hl=cs&prmd=is­mvn&source=lnms&tbm­=isch&sa=X&ved=­2ahUKEwibzbfLnub­gAhUDr6QKHaYz­B0oQ_AUoAXoECAw­QAQ&biw=414&bih=620

Nejlepší odpověď
annas

Považuji tyto obrazy za romantické, i kdy malíř žil v jiné době, než vznikl romnatismus,. Zaměřuje na přírodu, děti, projevuje cit, obraznost, barevnost, jemnost, vzbuzuje něhu atd. .

Mně se líbí – únik z „technického moderního“ světa do „snové“ krajiny.

Jsou hodně prodáváné jako reprodukce i puzzle, takže je za kýč nepovažují.

Co je pro koho kýčem?

Přece každý má jiný pohled na malířství či jiné umění,.

Další odpovědi
Kepler

Proboha! To je KÝČ jako Mt. Everest! Je to tak kýčovité, až je to milé 🙂

led

Sú to takzvané „náladovky“, ktoré nenútia diváka rozmýšľať nad výjavom ale ponoriť sa do pokoja dýchajúceho z dejov v prírode…
Ešte aj tie koráby plaviace sa pod plnými plachtami vyžarujú pokoj mora bez búrok.
Medzi gýčom a umením je tak tenká hranica, že ju mnohí ani nevidia. Nie všetko je gýč, čo ukazuje svet, aký naozaj je, ak sa naň človek pozerá s uvoľnenou mysľou bez ohľadu na trhový mechanizmus sveta.
Prosím tých, čo tvrdia, že to je gýč, ne mi ako laikovi v oblasti umenia vysvetlia čo to vlastne ten gýč je. Len prosím nie oficiálne frázy ale svoj vlastný pohľad na svet.

Drap

Nejsem takový znalec, abych po tom rozhodoval, ale doma bych si to nepověsil.

Rokio

Souhlasím s Keplerem. Nic na tom ale nemění, že dané kresby jsou velmi pěkné. Přijdou mi tyto kresby jako kniha Babička v obrazové podobě.

marci1

Jsou příjemné, milé, romantické. Jako by se člověk ocitnul na nějakém příjemném, tichém, klidném místě, mimo dnešní rušný svět. 🙂
Jako kýč si představuji něco nevkusného, např. obraz Thomase Kinkadeho:
https://ceaco­.com/products/tho­mas-kinkade-disney-dreams-mickey-minnie-sweetheart-cove-perfect-piece-count

elkon

Je to jistě pracné, určitě je na tom poznat, že dotyčný umí malovat (oproti dnešním mazanicím, kde vám autor s klidem řekne, že si v tom každý najde co potřebuje), ale připadá mi to trochu dětské a doma bych to nepověsil. Možná tak v dětském pokoji a ještě bych vybíral.

ivzez

Neznala jsem ho a o nic jsem nepřišla.

RyuzakiKate

No kýč jak bič. Úplně to vidím v těch pražskejch obchodech se suvenýry nebo na Karlově mostě. Nebo u nějaké babičky na buclatých hrníčkách.

quentos

„Veškeré důležité informace napište přímo do pole pro otázku.“
Fakt to tam nepíšou pro srandu králíkům.