Avatar uživatele
Lurius

Přijdou vám obrazy Andrese Orpinase hezké, nebo příliš kýčovité?

Co říkáte na styl těchto obrazů?

http://www.go­ogle.com/sear­ch?q=Andres+Or­pinas&safe=of­f&rlz=1CDGOYI_en­CZ814CZ814&hl=cs&prmd=is­mvn&source=lnms&tbm­=isch&sa=X&ved=­2ahUKEwibzbfLnub­gAhUDr6QKHaYz­B0oQ_AUoAXoECAw­QAQ&biw=414&bih=620

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, Drap, marci1 před 1850 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Považuji tyto obrazy za romantické, i kdy malíř žil v jiné době, než vznikl romnatismus,. Zaměřuje na přírodu, děti, projevuje cit, obraznost, barevnost, jemnost, vzbuzuje něhu atd. .

Mně se líbí – únik z „technického moderního“ světa do „snové“ krajiny.

Jsou hodně prodáváné jako reprodukce i puzzle, takže je za kýč nepovažují.

Co je pro koho kýčem?

Přece každý má jiný pohled na malířství či jiné umění,.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Proboha! To je KÝČ jako Mt. Everest! Je to tak kýčovité, až je to milé 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Sú to takzvané „náladovky“, ktoré nenútia diváka rozmýšľať nad výjavom ale ponoriť sa do pokoja dýchajúceho z dejov v prírode…
Ešte aj tie koráby plaviace sa pod plnými plachtami vyžarujú pokoj mora bez búrok.
Medzi gýčom a umením je tak tenká hranica, že ju mnohí ani nevidia. Nie všetko je gýč, čo ukazuje svet, aký naozaj je, ak sa naň človek pozerá s uvoľnenou mysľou bez ohľadu na trhový mechanizmus sveta.
Prosím tých, čo tvrdia, že to je gýč, ne mi ako laikovi v oblasti umenia vysvetlia čo to vlastne ten gýč je. Len prosím nie oficiálne frázy ale svoj vlastný pohľad na svet.

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Nejsem takový znalec, abych po tom rozhodoval, ale doma bych si to nepověsil.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Souhlasím s Keplerem. Nic na tom ale nemění, že dané kresby jsou velmi pěkné. Přijdou mi tyto kresby jako kniha Babička v obrazové podobě.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Jsou příjemné, milé, romantické. Jako by se člověk ocitnul na nějakém příjemném, tichém, klidném místě, mimo dnešní rušný svět. 🙂
Jako kýč si představuji něco nevkusného, např. obraz Thomase Kinkadeho:
https://ceaco­.com/products/tho­mas-kinkade-disney-dreams-mickey-minnie-sweetheart-cove-perfect-piece-count

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Je to jistě pracné, určitě je na tom poznat, že dotyčný umí malovat (oproti dnešním mazanicím, kde vám autor s klidem řekne, že si v tom každý najde co potřebuje), ale připadá mi to trochu dětské a doma bych to nepověsil. Možná tak v dětském pokoji a ještě bych vybíral.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Neznala jsem ho a o nic jsem nepřišla.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
RyuzakiKate

No kýč jak bič. Úplně to vidím v těch pražskejch obchodech se suvenýry nebo na Karlově mostě. Nebo u nějaké babičky na buclatých hrníčkách.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
quentos

„Veškeré důležité informace napište přímo do pole pro otázku.“
Fakt to tam nepíšou pro srandu králíkům.

před 1850 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek