Hakunamatata

Přijde žena do přechodu, když vyčerpá svou dávku vajíček?

Přichází přechod, když žena vyčerpá všechny vajíčka, které má? Nebo je možné, že se nějaké další vytvoří v průběhu života? Může mít žena přechod, pokud má ještě nějaká vajíčka?

Je to tak, že žena, která má víc dětí přijde do přechodu později, protože „ušetřila“ vajíčka v těhotenství?

Nejlepší odpověď
arygnoc

no to by trvalo!
folikúl („zárodkov“ vajíčok, má žena vo vaječníkoch asi 400.000, za celý život ich spotrebuje okolo ±400).
Tieto sú uvoľňované z vaječníkov a dozrievajú (ovulácia) na popud hormónov (estrogény).
Tieto hormóny sú zasa uvoľňované nie len podľa časového cyklu, ale i podľa fyzického a duševného stavu ženy.
Prechod nie je iba fyziologická záležitosť, ale týka sa i duševného života ženy a v neposlednej rade i „opotrebovania“ organizmu (z hľadiska biochemického, t. j. produkcia hormónov, atď.)

Další odpovědi
marci1

Ano, žena přichází do přechodu po vyčerpání všech vajíček. Do 30 let jich vyčerpá 90% , zbylých 10% do přechodu.Jestli žena měla více dětí, vliv na počet vajíček nemá. Matky a dcery dost často přechází do přechodu v podobném roce svého života.http://www­.novinky.cz/ze­na/deti/190371-do-triceti-let-zena-vycerpa-90-procent-vajicek-vhodnych-k-oplodneni.html
Doplňuji:
Jen pro doplnění : Velmi často nastává dřívejší přechod u hubených žen, bezdětných a kuřaček se špatnou výživou.http://zena-in.cz/clanek/me­nopauza-hubene-bezdetne-a-kuracky-navstivi-driv/kategori­e/intimni-zdravi/rubrika/zdra­vi

arygnoc

marci1:

„… a kuřaček se špatnou výživou“

no to je teda pekný blud.
Každá kuřačka má špatnú výživu?
Každá špatne živená žena je kuřačka?

A čo také vegetariánky, ktoré majú problémy s menzesom, sú chudokrvné (z údajnej zdravej stravy).

cochee

Tak nevím, ten článek na novinky.cz, co tady uvedla marci1, jestli jeho autorem je debil nebo blbec, nebo si autor myslí, že čtenáři jsou totéž? Podle expertů z britských univerzit se ženy rodí se zásobou cca 300 000 vajíček a žena tuto zásobu do 30 let věku z 90% vyčerpá. Z toho plyne, pokud žena začne emitovat vajíčka například ve třinácti letech (od prvních menzes), tak do 30 jich „dá“ asi tak 270 000 (90%), jinými slovy má menstruaci asi tak 27× za den, počítám dobře? (27 let po 365 dnech, to je 9855 dní, 270 000 děleno 9855 je 27 celých nějaké drobné vajíček na den…)

arygnoc

z tých x stoviek tisícov vajíčok sa uplatnenia dočkajú iba nejaké 4 stovky (400 – 450), ostatné sa proste neprebudili (neboli zobudené hormónmi).
Takže žena skutočne počas života uvoľní iba 400 – 450 vajíčok (zvyčajne 1 počas ovulácie).
To, že je žena v prechode, neznamená, že už má prázdne vaječníky. Len proste sú tie náboje už slepé.

cochee

Ale to já vím, že je to takhle! Ale přečti si ten článek, to je fakt dílo! Mám pocit, že autor ho sakumprásk přeložil odněkud – jenže totálně blbě… a přitom vypnul mozek.