Lgee

Přijde vám, že děti jedí málo masa?

Čím starší člověk je, tak tím víc masa konzumuje, samozřejmě až na výjimky.

Nejlepší odpověď
elkon

Záleží jak je to v rodině nastavené. Rozumný rodič vede děti k vyvážené stravě. Maso obsahuje složky, které jsou pro organismus nezbytné, zvlášť pro mladý organismus. Nejhorší je, když se dají lidé ovlivnit různými nesmysly o stravování, kterých je internet plný. Kdo není schopen vytvořit na věc vlastní názor, má problém.

Další odpovědi
Mr. Marek

Nijak zvlášť.

anonym

Rod homo byl 5 500 000 let sběrači/pěstiteli. Současný druh člověka byl zemědělcem a sběračem cca. 177 000,– let. I když už se lovilo, maso vždy bývalo spíše výdobytkem bohatých. Chudí pokud už nějaké maso měli, tak nějaké malé zvíře, které se spíše chovalo, než lovilo. Masný nadprodukt ovládá 7 % lidí světa a živí tak 1/4 z 8 miliard lidí. Nadbytek masa zaznamenává jen 5 % populace. O tom, že tento způsob stravování není pro člověka zatím přirozený svědčí mimo jiné infarkty, mrtvice, … Jsem přesvědčen, že by lidé měli s masným nadproduktem skončit. Existují daleko lepší cesty.

da ny

Které děti a kde?
Maso nen í levné a záleží hlavně na rodičích, čím je krmí. Některé předškolní a školní děti jí méně masa. I v jídelnách je rozdíl v normách mezi 1. a 2. stupněm ZŠ. Dospívající mládež má vyšší potřbu energetického příjmu ve stravě, tedy i masa. Přibývají tací, kteří jedí jen některé druhy masa (chuťové poreference, hlídání hmotnosti).
K otázce: opak je pravdou. U staršího člověka se příjem masa a potřeba bílkovin přirozeně snižuje. Zejména s ubývající fyzickou aktivitou. Hlavně u velké části mužů.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.