autacek

Přijde vám normální, že se soud se spadlým mostem ve Studénce táhne 8 let a nakonec jsou všichni nevinní?

https://zpravy­.aktualne.cz/do­maci/soud-vynese-rozsudek-v-kauze-vlakoveho-nestesti-ve-studence/r~94d6df9­0db2311e7be860cc47ab5f12­2/

Zdůvodnění rozsudku jsem neviděl, jen z logiky věci bych předpokládal, že za to někdo zodpovědnost nese.

Odpovědi
Kepler

Tak normální to není, ale v ČR ano. Asi ten případ nebyl tak úplně jednoznačný. Možná je to tak lepší, než aby byli potrestáni nevinní. Kdysi by byli s tím hotovi ráz dva – šup s nima do Jáchymova. Mého vzdáleného příbuzného v 50. letech neprávem a bez důkazů odsoudili za podíl na poštovní loupeži (byl řidičem poštovního auta). Psychicky se zhroutil, zbláznil se a stala se z něj nesvéprávná osoba.

Smackdown

Asi někdo dostal krabici od vína, a je ututláno.

Jan Kunčar

Vymahatelnost práva je u nás, bohužel, na velmi nízké úrovni.

Mc Merkurion

… to že spadl most a neví se proč, to pochopim, kolikrát se něco po**re a opravdu za to nikdo nemůže, takže tam osobně bych já viníka nehledal … hledal bych ho mezi těma, co dovolili jezdit vlakům bez omezení, to je kus magora, a ten si myslím, že známý musí být >>> jako bychom neznaly Murphyho zákony … to mu říkám risk, pak není divu, že se to opravdu potento …

Kryšpín

No bylo tam jenom osm nebožtíků, tak možná znalci prováděli kouzla, dále zřícený most ve Vilémově u HavlBrodu čtyři zabití a též odborná firma Bogl&Krýsl, dle mého šéfa by se měla stavět a opravovat všechny jako mosty padací.