autacek

Přijde Vám normální, že někdo zazdí v rámci zateplení hnízda rorýsů i s mláďaty? Jaký by za to patřil napařit trest?

To přeci není možné, že o tom nevěděli ani vlastníci budovy, ani ti zedníci, co tam lepili poslední kus zateplení?! Navíc v mateřské škole?! Co to je za lidi, co nakonec vychovávají i děti, naprosto bez citu a bez svědomí?

https://www.no­vinky.cz/doma­ci/clanek/pri-zateplovani-skolky-v-usti-zazdila-firma-hnizdici-roryse-40362581

Odpovědi
Ametyst

Je to hrozné chování. Je ale fakt, že v Ústí nad Labem se nikdy nepárali ani s lidmi.

Pepa25

Nutnost brát ohled na rorýsy je chronicky známá u investorů i stavebníků, hodně zateplení se kvůli tomu posunulo, ale je to prostě K.O. kritérium, přes které nejede vlak. Na druhou stranu, když vidím, KDO to zateplení v praxi dělá a že nejsou schopni dodržet ani velmi primitivní technologický postup, tak je to vše o dozoru, který nestačí např. jednou týdně. Takže to vidím jako průšvih projektu (pokud to neřešili) + hlavně stavebního dozoru; ti bezmozci, co to tam nalepiili, jsou v tom spíš do počtu.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Hansel

Ono samotné zateplování je často velká prasárna.

L.G.

Je to pravda mimo rámec etiky, na druhou stranu ona „zazdívárna“ byla historicky mezilidská rutina 👎.

Marty Koller

Já bych jim dal doživotí