Přijde mi výplata, když jsem skončil v práci?

Mám formu DPP s 15denní výpovědí. Smlouva mi skončila k 31.12.2017 a do teď jsem dělal na černo. Skončil jsem ze dne na den na směně… odděláno mám 4 směny v tomto měsíci, lednu. Může mi firma něco strhnout z prosincové výplaty?

Aktualizace pro nechapajici: pracoval jsem v praci, kde jsem mel pracovni smlouvu na DPP.. ale pak jsem pracoval v lednu na cerno. Ta stara smlouva vyprsela 31.12.2017

Nejlepší odpověď
ivzez

„Nedělal jste jakoby“, ale pracoval jste na černo se vším, co
to obnáší → i s tím rizikem, že Vám zaměstnavatel nezaplatí.
Vedle toho Vám hrozí pokuta od 10.000 do 100.000 Kč.

Každý zaměstnanec, který pracuje bez smlouvy nebo dohody,
souhlasí s tím, že mu zaměstnavatel nemusí za práci zaplatit.
Každý totiž ví (aspoň by měl vědět), že ten, kdo nedodrží písemnou
formu, stejně snadno poruší i další předpisy a závazky.)

Nikdo z nás neví, jestli Vám zaměstnavatel porušující ZP pošle odměnu.

Poznámka: Dohoda je dohoda.
Pracovní smlouva je něco jiného.

Další odpovědi
Drap

Z prosincové ne. Pokud jsi měl smlouvu, ! na DPP se smlouva ale nedělá, tak dostaneš podle smlouvy,
Myslím, že to máš nějaké zmatené.

JájsemRaibek

Tak strhnou ti může jen to, na co má dle zákona právo. Např. exekuce, přeplatek na daních, soc. nebo zdrav. pojštění, stravné apod.
Nemusí ti dát prémie, jelikož to není nároková položka.
Co se týče výplaty za leden, záleží na nich, ale ty nemáš nic v ruce, takže ti nic nemusí dát. Navíc, pokud jsi je nechal tzv. ve štychu.

pusinka50

Výplata za odpracovaný měsíc prosinec, jestliže jsi splnil podmínky DPP, ti přijde.

ivzez

Nemáte DPP ani pracovní smlouvu.
DPP skončila 31. XII. 2017, od 1. ledna jde o práci na černo.