jirka F

Přijali byste od vašeho vedoucího dar za věrnost?

Nepočítám stravenky.

Nejlepší odpověď
aliendrone

Víš, není dar jako dar. Až tě obdaruje někdo kopancem do tlamy, bude ti to IHNED jasné. 😉 😁

Další odpovědi
marci1

Určitě. Věrnost se cení nejen v partnerském vztahu, ale také v zaměstnání. 🙂

zjentek

Tak jistě, to snad každý. Ovšem nikoli od vedoucího (ten může jít tak max. dobrým příkladem což v praxi bývá velmi vzácné), ale od majitele či vlastníka, pokud by se dokázal k podobnému ocenění sám snížit (bo tito lidé jsou jinak nastaveni- ve své podstatě jsou nebezpeční jak jednotlivci, tak celé planetě).

Pořád čekám, kdy mě obdaruje majitel tohoto serveru, už konečně (osobní poznámka pro tuto anonymní osobnost: přisluhovači typu elkoň mě NEZAJÍMAJÍ, jsou to ubozí rádoby někdo). Děkuju.

elkon

Vedoucí těžko bude někomu dávat dar za věrnost. To je záležitost šéfa firmy, pokud mu jde o spolehlivé a kvalitní, věrné pracovníky. V tom případě je odměna za věrnost, povzbuzením a ohodnocení na místě.

Filip84

Ty, to dávali snad všude – někde dávali na Vánoce kolekce pro fakany, někde dostaneš tašku, v které je flaška lahve, oříšky, ubrousky, Kaffee, jam, a tak něco a podobně, no a někde Ti dají vánoční „odměnu“.

Jinak té otázce moc až tak nerozumím: jako jak za věrnost? Někdo to tak má, že po nějakém roce ti přibude nějaké procento k základu. Že třeba za každých pět let ti přibude 5% ke mzdě navíc.

Nebo jak jinak to funguje? Ty roznášíš letáky, ne, nejsi vrcholový manager, nebo tak něco, jako fakt si nedokážu představit, jak by roznašeče letáků někdo obdarovával za věrnost: to Ti přidá tři haléře k letáku navíc, nebo jak?

da ny

Jistě (nám nic takového „nehrozí“ a stravenky, jiné bonusy, též ne) 😉
Dříve (před r. 1989) to bylo běžné při odchodu do důchodu.
Při životním, kulatém jubileu. Záleželo na podniku. U nás v poliklinice dostali zaměstnanci většinou finanční dar.
Jinde např. k 50 zájezd do zahraničí. Taťka byl s mamkou letecky ve 3 bývalých hlavních městech SSSR (Vilnius, Minsk, Moskva). Strejda s tetou byli na Kubě (fabrika v JČ).

jirka F

Filipe: S roznosem jsem musel skončit kvůli svému horšímu zdraví. Konkrétně epilepsie měl jsem záchvaty každý týden když jsem roznášel letáky a tak jsem to ukončil. A záchvaty se ztlumili. Ne o moc, ale teď je mám tak jednou za 14 dní.

Filip84

Aha, no dobře, ale – pochop – pokud poněkud nenapíšeš „jakému povolání se hodláte věnovati, študente?“, tak jak Ti mám odpovědět? Ono není dar, jako dar, no a ausgerechnet u Tebe a Dona Rokia člověk nikdy nic neví, jste prostě jiní lidi, jinak vymyšlení – Don Rokio je s to „řešit“ dar ve formě flašky lahve v hodnotě Kč 3.00. 👌😅

Tak jako? Co se míní tím darem?

P. S. Zajímavé s tou epilepsií. Nesouvisí to s Tvým celkově velmi úzkostným naladěním osobnosti, no a s tím, žes chodil k cizím dveřím, žes se nějak bál? Protože jak Ti jinak může to, že hodíš do schránky leták, zhoršit epileptické záchvaty? To není sensus v tom, jako. 🤷‍♀️