Avatar uživatele
jirka F

Přijali byste od vašeho vedoucího dar za věrnost?

Nepočítám stravenky.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone před 350 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
aliendrone

Víš, není dar jako dar. Až tě obdaruje někdo kopancem do tlamy, bude ti to IHNED jasné. 😉 😁

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
marci1

Určitě. Věrnost se cení nejen v partnerském vztahu, ale také v zaměstnání. 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

Tak jistě, to snad každý. Ovšem nikoli od vedoucího (ten může jít tak max. dobrým příkladem což v praxi bývá velmi vzácné), ale od majitele či vlastníka, pokud by se dokázal k podobnému ocenění sám snížit (bo tito lidé jsou jinak nastaveni- ve své podstatě jsou nebezpeční jak jednotlivci, tak celé planetě).

Pořád čekám, kdy mě obdaruje majitel tohoto serveru, už konečně (osobní poznámka pro tuto anonymní osobnost: přisluhovači typu elkoň mě NEZAJÍMAJÍ, jsou to ubozí rádoby někdo). Děkuju.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Vedoucí těžko bude někomu dávat dar za věrnost. To je záležitost šéfa firmy, pokud mu jde o spolehlivé a kvalitní, věrné pracovníky. V tom případě je odměna za věrnost, povzbuzením a ohodnocení na místě.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Filip84

Ty, to dávali snad všude – někde dávali na Vánoce kolekce pro fakany, někde dostaneš tašku, v které je flaška lahve, oříšky, ubrousky, Kaffee, jam, a tak něco a podobně, no a někde Ti dají vánoční „odměnu“.

Jinak té otázce moc až tak nerozumím: jako jak za věrnost? Někdo to tak má, že po nějakém roce ti přibude nějaké procento k základu. Že třeba za každých pět let ti přibude 5% ke mzdě navíc.

Nebo jak jinak to funguje? Ty roznášíš letáky, ne, nejsi vrcholový manager, nebo tak něco, jako fakt si nedokážu představit, jak by roznašeče letáků někdo obdarovával za věrnost: to Ti přidá tři haléře k letáku navíc, nebo jak?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Jistě (nám nic takového „nehrozí“ a stravenky, jiné bonusy, též ne) 😉
Dříve (před r. 1989) to bylo běžné při odchodu do důchodu.
Při životním, kulatém jubileu. Záleželo na podniku. U nás v poliklinice dostali zaměstnanci většinou finanční dar.
Jinde např. k 50 zájezd do zahraničí. Taťka byl s mamkou letecky ve 3 bývalých hlavních městech SSSR (Vilnius, Minsk, Moskva). Strejda s tetou byli na Kubě (fabrika v JČ).

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
jirka F

Filipe: S roznosem jsem musel skončit kvůli svému horšímu zdraví. Konkrétně epilepsie měl jsem záchvaty každý týden když jsem roznášel letáky a tak jsem to ukončil. A záchvaty se ztlumili. Ne o moc, ale teď je mám tak jednou za 14 dní.

Avatar uživatele
Filip84

Aha, no dobře, ale – pochop – pokud poněkud nenapíšeš „jakému povolání se hodláte věnovati, študente?“, tak jak Ti mám odpovědět? Ono není dar, jako dar, no a ausgerechnet u Tebe a Dona Rokia člověk nikdy nic neví, jste prostě jiní lidi, jinak vymyšlení – Don Rokio je s to „řešit“ dar ve formě flašky lahve v hodnotě Kč 3.00. 👌😅

Tak jako? Co se míní tím darem?

P. S. Zajímavé s tou epilepsií. Nesouvisí to s Tvým celkově velmi úzkostným naladěním osobnosti, no a s tím, žes chodil k cizím dveřím, žes se nějak bál? Protože jak Ti jinak může to, že hodíš do schránky leták, zhoršit epileptické záchvaty? To není sensus v tom, jako. 🤷‍♀️

Nový příspěvek