Avatar uživatele
Miroslavst

Přihlašovací heslo do windows xp

Zajímalo ba mě, zda se dá obejít přihlašovací obrazovka u xpéček, kde se zadává heslo? Jsem jediný uživatel, takže moje ikonka se hned objeví a stačí zadat heslo. Dá se to obejít? Třeba přes nouzový režim nebo nějak?
Nemyslím zrušit v nastavení zadávání hesla. Může třeba někdo cizí do mého počítače ke složkám aniž by to heslo znal?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? panenka, annas, Jahoda před 5035 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
9 řemesel

Ano , jde. Ale není možné a asi ani přípustné ,to zde popisovat.Ale trochu napovím.Něco najdete na webových stránkách časopisu Chip.Alespoň doufám,že ještě ano.Navíc existuje program,který ho „vyžvaní“, ale to nezvládne každý, pouští se z flešky při startu…ale to už raději dost.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Ano přihlašovací dialog xp lze docela určitě obejít, je to dáno tím že se jedná o typickou „Security through obscurity“.

Osobní data/složky nejsou šifrována (jako například v ubuntu) takze se k nim nakonec i bez znalosti hesla da opravdu snadno dostat..

… pokud chceš mít jistotu že jsou data v bezpečí, zašifruj CELý diskový oddíl pomocí programu TrueCrypt, ten se při spuštění počítače zeptá na heslo a pouze pak nezrozumitelná data na disku v reálném čase na základě požadavků (ne všechna jednorázově) dešifruje a to včetně operačního systému, všech aplikací, zkrátka čehokoliv co se na disk ukládá… je to velmi spolehlivá metoda a používá se velmi silná šifra (volitelně i jejich kombinace), je možné dokonce definovat i falešné heslo které zpřístupní pouze falešná data

http://www.tru­ecrypt.org/

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Bumbes

Je opravdu několik způsobů, některé i překvapivě velmi jednoduché, jak umožnit přístup k datům do zaheslovaného účtu, ale není dobré to tu ventilovat…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
kropitko

Tak pánové neventilujte a napište to Miroslavovi na e-mail 😁

před 5035 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek