Miroslavst

Přihlašovací heslo do windows xp

Zajímalo ba mě, zda se dá obejít přihlašovací obrazovka u xpéček, kde se zadává heslo? Jsem jediný uživatel, takže moje ikonka se hned objeví a stačí zadat heslo. Dá se to obejít? Třeba přes nouzový režim nebo nějak?
Nemyslím zrušit v nastavení zadávání hesla. Může třeba někdo cizí do mého počítače ke složkám aniž by to heslo znal?

Nejlepší odpověď
9 řemesel

Ano , jde. Ale není možné a asi ani přípustné ,to zde popisovat.Ale trochu napovím.Něco najdete na webových stránkách časopisu Chip.Alespoň doufám,že ještě ano.Navíc existuje program,který ho „vyžvaní“, ale to nezvládne každý, pouští se z flešky při startu…ale to už raději dost.

Další odpovědi
anonym

Ano přihlašovací dialog xp lze docela určitě obejít, je to dáno tím že se jedná o typickou „Security through obscurity“.

Osobní data/složky nejsou šifrována (jako například v ubuntu) takze se k nim nakonec i bez znalosti hesla da opravdu snadno dostat..

… pokud chceš mít jistotu že jsou data v bezpečí, zašifruj CELý diskový oddíl pomocí programu TrueCrypt, ten se při spuštění počítače zeptá na heslo a pouze pak nezrozumitelná data na disku v reálném čase na základě požadavků (ne všechna jednorázově) dešifruje a to včetně operačního systému, všech aplikací, zkrátka čehokoliv co se na disk ukládá… je to velmi spolehlivá metoda a používá se velmi silná šifra (volitelně i jejich kombinace), je možné dokonce definovat i falešné heslo které zpřístupní pouze falešná data

http://www.tru­ecrypt.org/

Bumbes

Je opravdu několik způsobů, některé i překvapivě velmi jednoduché, jak umožnit přístup k datům do zaheslovaného účtu, ale není dobré to tu ventilovat…

kropitko

Tak pánové neventilujte a napište to Miroslavovi na e-mail 😁