tvaruzekcz

Přihlásili byste se jako dobrovolník ke kolonizaci jiné planety za cenu, že už byste se nemohli vrátit na Zemi?

Nejlepší odpověď
Kepler

Ani za nic, radši bych zemřel přirozeně. Takhle nakouknout, trochu si zabádat, ale potom fofrem domů, to jo.

Další odpovědi
Disraeli

Ne, protože když se zeptáš jen takhle, tak o tom nic nevím. A na základě „ničeho“ se mi do „něčeho“ takového moc nechce. :D
Kdyby to bylo jako v Pasažérech (2016), tak možná. Ale i tam bych potřeboval víc informací, abych se mohl rozhodnout. Takže, možná.

elkon

Ne.

Drap

Ne, proč bych to dělal?

Rokio

Ani omylem.

Na Zemi ještě velmi dlouhou dobu budou životní podmínky lepší než planetě, kterou budeme chtít kolonizovat.

zjentek

Ještě pár bouří, záplav, tornád a nových epidemií zralých na roušku a jo, proč ne. Mnoho jinak všeobecně známých druhů fauny a flory jsme již na Zemi vyhulili, nikdy se nevrátí.

Prostě já...

Určitě ne. Nejsem moc cestovní typ.

Smack

Mě by to nevadilo.

anonym

Bez informací, bez zázemí, bez tamní ustálené situace, … opravdu ne. Navíc se nepředpokládá, že by existovala planeta se stejnými podmínkami jako ta naše. Pokud by tedy adaptační projekt dával smysl, pokud by dosavadní výsadek hlásil úspěch a pokud bych viděl, že průpravu dostatečně zvládám, neexistuje nic, co by mi v tom bránilo. Jinými slovy na jistou smrt bych se nehlásil, to těžkých podmínek s dostatečným zázemím ano. Od ostatních obyvatelných planet nicméně nečekám ráj. V případě teraformace by pak nějaká výprava hrozila možná za tisíc let.

Kelt

A záleželo by na tom, co získám a co tam bude. Jaké podmínky přírodní, potrava, možnosti. Takový ubrousek prostíráček, který produkuje pro mne nestravitelná jídla mne, mne nepřesvědčí.

Reezo

Kdybych neměl závazky a měl bych absolutní jistotu, že tam neumřeme, tak možná i jo. Dost záleží také na tom, kde by ta planeta byla a jak dlouho by se tam letělo.

Dochy

Byly doby, kdy bych o tom vážně uvažoval. V současnosti ne. Možná zas přijde doba…

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Disraeli

Reezo, stoprocentně byste tam umřeli… Je jen otázka, kdy. Jestli hned nebo třeba v průběhu dalších 50ti let. :P