Přihlášení více lidí k trvalému pobytu

V TV bylo, že opozice přihlásila lidi k trvalému pobytu.

Jak to ta opozice dělala?
To ty lidi nemuseli být fyzicky na radnici a něco tam podepsat?
Nebo je opozice přihlásila elektronicky a ty lidi jí jen půjčili svůj elektronický podpis?

Odpovědi
standa

Zmiňovaný pořad (zprávy) jsem neviděl…, což by nejspíš nemuselo být na překážku, ALE já vůbec netuším o čem píšete.
Jaká opozice?
Půjčili elektron.podpis ? Jak půjčili ?

Stávající právní úprava neumožňuje občanovi zmiňovanou situaci (evidenci trvalých pobytů) ´řešit´ pomocí elektronických nástrojů.
/níže ve zdroji odkazuji na Portál veřejné správy ČR, který TO v bodě 16 celkem jednoznačně potvrzuje/

Zdroj: http://www.por­tal.gov.cz/wps/por­tal/_s.155/708?POS­TUP_ID=121&PRVEK_ID=43