Secanda

přídavky

Dobry den,chtela bych se zeptat, kdybych dělala brigadu a k tomu studovala, zda by mamka přišla o přídavky. A nebo jakou muzu mit smlouvu aby o ni nepřišla.Ustní dohoda není reálná.

Nejlepší odpověď
standa

Nejde o TYP smlouvy, ale o celkový příjem vaší rodiny, do kterého by se započítával i váš příjem bez ohledu na formu pracovně-právního vztahu.

Přídavky jsou vypláceny podle příjmů za minulý rok.

A pokud tyto celkové příjmy rodiny překročí určitý LIMIT (2,5 násobek životního minima rodina), tak od následujícího roku bude výplata zastavena.

Níže je odkaz na stránky ministerstva práce a soc.věcí, kde je přehledná tabulka, ze které lze odvodit jaký je ten ´limit´ ve vašem případě.

Osobně si myslím, že váš ´brigádnický´ přivýdělek nebude znament ukončení výplaty přídavků…

Zdroj: http://portal­.mpsv.cz/soc/ssp/­obcane/prid_na_d­ite