dust8

Přidává se do debrecínského salámu paprika? Či z čeho je vyrobený?

Nejlepší odpověď
Hufnágl

Tento salám, i když název pochází z Maďarska, kde používá mnoho papriky, tak obsahuje pár gramů papriky a základní surovinou je vepřový výřez, lalok, bůček, hovězí a koření.

Další odpovědi
Kepler

Jinak se mu taky říká paprikáš, tak mletá paprika sladká i pálivá tam asi je. Stejně jako v dalších typických maďarských uzeninách: klobásách. I ten uzený špek tam obalují v mleté paprice. Jinak jsou to uzeniny trvanlivé, fermentované, z masa vepřového i hovězího.

da ny

Ano, trochu papriky tam je.
Můžete si vyudit sám: https://www.tra­dicnirecepty.cz/de­brecinsky-salam/