Avatar uživatele
autacek

Přichází se stářím vyšší podrážděnost, nevraživost a nakonec i nenávist k těm, co mají ještě celý život před sebou?

Zajímavá 0 před 1191 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
NoFear

Se stářím přichází bezvýhradně pouze stáří. To jaký člověk bude ve stáří je jen na něm a okolnostech. Není žádné pravidlo, že se stářím přichází podrážděnost nebo sentiment, demence, horší paměť atd. atd.
Stáří je jen stáří, tak jako mladí je mladím.
Je to věk a pro daného člověka je typické jen to, že stárne, přibývají léta.
Nenávist ani nevraživost není otázkou věku jako spíš vyspělosti a charakteru osoby.
Ani si nemyslím, že by k tomu staří byli snad více nachýlní (k nenávisti a podrážděnosti spíš mají sklony puberťáci kvůli hormonům, ale ani zde to není pravidlem. Stále platí, že je věk je věk a ten neurčuje charakter nebo emoce).

Upravil/a: NoFear

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Ametyst

Nesetkávám se s tím. Naopak někteří pokrokoví mladí by raději staré vůbec neviděli. V rámci Cancel Culture by je jedním klikem jako na sociálních sítích vymazali. Manýry přenášené ze sociálních sítí do života jsou nebezpečné.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

To ne, ale je velmi těžké CELÝ ŽIVOT sledovat, jak si bezohlední a NENAŽRANÍ stále jen berou a berou na úkor druhých a zůstat ohleduplný. škoda, že ještě nebylo vynalezeno, co by je zastavilo. );

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Až na malé výjimky (morouse od přírody), je to úplně naopak.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Kde bereš tu jistotu, že je mladým co závidět? Dobře už dávno bylo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
JežíšKristus

Já jsem třeba mladý, a také nenávidím sám sebe, protože mám ještě celý život před sebou. Už bych chtěl být starý, s doutníkem v ruce, vyprávět vnoučatům jak jsme házeli kamení po uprchlících během 78. uprchlické krize v 50. letech 21. století.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Ametyst

JežíšKristus: To bude hned rok potom, kdy skončí nouzový stav ! 🙂

před 1191 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek