Avatar uživatele
talka

Přibývá nebo ubývá demokracie ve světě?

Hrozí podle vás nástup populismu a nacionalismu, když neposílíme demokratické hodnoty v Evropě nebo v Evropě panuje únava z demokracie?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? ten který je, annas, zzzzz, da ny, Agneta, gecco před 3473 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Ve světě obecně nemůžu soudit, ale mám dojem, že v ´naší´ Evropě přibývá ´přežranosti´ a rozežranosti, což v kombinaci s tupostí části společnosti (která na populismus ´slyší´ téměř jako na slovo „SLEVA“) rozhodně zvyšuje pravděpodobnost výskytu různých extrémních skupin.
Mám dojem, že se obecně máme příliš dobře – příliš dobře na to, aby to vydrželo.
😉

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ten který je

Mám dojem že v Evropě požírá demokracie sebe sama nesmyslnými vyhláškami,zákony a normami.Primární otázky a hrozby jdou stranou.V důsledku tohoto počínání je ohrožena sama bezpečnost a existence obyvatel starého kontinentu.USA a politice jejího současného prezidenta moc nerozumím.Jako dobrý příklad demokracie se mi jeví Švýcarsko,Austrálie a Nový Zéland.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

V prvom rade si treba uvedomiť význam pojmu „demokracia“
1 – ak pozrieme na pôvodný význam tohto pojmu, demokracie ubúda
2 – ak novelizujeme tento pojem na „vládu volených zástupcov“ občanmi, demokracie pribúda.
vyberte si.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Agneta

Pěkná otázka (jedna z mála). Demokracie ve vyspělých zemích, jako USA a mnoho evropských, dnes už není tou pravou demokracií, ale autokracií skupin, které k vládě nikoho nepustí. Velmi názorně je to vidět u USA, kde je prezident jen loutkou a země je ve skutečnosti svojí politikou dost fašistická – a demokratická možnost něco změnit neexistuje. V těchto zemích panuje demokracie jen jeden den za čtyři roky, a jinak si pak ta vláda už může dělat, co chce : vyhlásit válku, zakázat lidu co se jí zachce atd., a nemusí se lidu na nic ptát. To je demokracie?
A tím směrem to ve smyslu otázky jde :DDD

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Co si lidé přejí a tedy zvolí, to mají ;)
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Zas­tupitelsk%C3%A1_de­mokracie
Často mívám pocit, že „demokracie“ je již dlouho jen pouhé slovo…
… a lidé význam onoho slova chápou každý po svém…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek