Rejkjavik

příbuzenstvo – kdo je kdo?

Mám dědu a teb má bratrance. Ten bratranec má dceru a ta dcera má dceru a ta je pro mě tedy co?

Nejlepší odpověď
Drap

Pro všechny příbuzenské vztahy nemáme svá jména. Pro takto vzdálenou příbuznou taky konkrétní pojmenování neni. Je to příbuzná, ale jak se říká přes páté koleno, nebo také Naše koza pila s vašíé krávou ze stejného potoka.

Další odpovědi
Tlaky

To už je taková „vzdálenost“ že to snad už ani příbuznost není.

Damiana

Je to ten druh „přízně“, co jen tak pro pokec nezavolá, peníze Ti nepůjčí, psa nepohlídá, ale vetře se jakmile u Vás na dvoře kvikne prase a hned: kde je křen? My jim říkáme Vyžírkové.

hanulka11

to už je vzdálená příbuzná

katušš

Vzdáleným příbuzným se říká vlastníci