Avatar uživatele
Pajena

Přibírá se po antidepresivech?

Nebyla jsem u žádného doktora či psychiatra aby mi něco předepisoval ale kvůli toho kdybych je užívala sama bez vědomí ostatních přiberu po nich nebo jestli vůbec ?

Zajímavá 0 před 2016 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Hlada

Z tvých otázek je zřejmé, že trpíš vážnou psychickou poruchou.
Výrazná podváha, pojídání vaty, extrémní pití, sebepoškozování, neúčast na tělocviku, neúspšch ve škole. To jsou problémy, které není možné řešit přes internet, ale jedině v ordinaci lékaře. Jedině lékař může rozhodnout o způsobu léčby, tedy i o případném užívání antidepresiv. K lékaři bys měla jít i s rodiči, protože ti jsou odpovědni za tvou výživu. S léčbou bys měla začít okamžitě, abys nemusela přerušovat studium.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?ivzez Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ivzez

K antideprasivům se sama nedostaneš, jsou jenom na lékařský předpis.

Zvýšení hmotnosti?
Nevím → musela bys prostudovat příbalový leták přípravku,
který by ti lékař předepsal.

Na antidepresiva pozor! Všechna (!!) jsou návyková → včetně
těch, u kterých jejich výrobci tvrdí opak. (Je to dáno jejich funkcí
v organismu, nejen obsaženou účinnou látkou.)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dubraro

Je to velmi individuální. Já jsem ztloustl strašně, asi 25 kg za půl roku. Někdo ale zhubne. Vedlejších účinků antidepresiv je velké množství.

Zdroj: https://pribalove-letaky.cz/citalec-10-zentiva#[object%20Object]

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jiří Bohumil

Po samotných antidepresivech ne, ale vzhledem k tomu, že mohou ovlivnit Tvou psychiku a osobnost a navodit změnu „životního stylu“, takže, zjednodušeně řečeno, zlenivíš a budeš se méně hýbat a více jíst, pak ano.
Tento vliv mít mohou.
Ale s antidepresivy si nezahrávej a určitě si je neordinuj sama, pokud by jsi se k nim, tedy bez předpisu, dostala. A jak píší i ostatní, pouze po návštěvě lékaře!!!
A asi by jsi jej potřebovala.:-(

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nyjono

Proč bys po nich měla přibrat???
Po acylpyrinu taky nepřibereš.
Ale, možná bys k doktorovi jít měla. A zeptat se ho na všechno, na co se ptáš tady.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Bez lékaře je nedostaneš (doufám), přibírat se může, ale také nemusí. Bacha, je otázka" i když zvýšíš tělesnou hmotnost (což bys možná měla) tak zda to bude opravdu nějaká užitečná hmotnost, nebo jen zadržená voda (také účinek některých léků)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Jiří Bohumil

Dubraro – a už si je „sundal“? Já sice při nich přibral postupně pouze 10 kg, ale už jsem z těch konečných 111kg, 25kg dostal dolů. Před třemi roky a za půl roku. A zatím se mi to daří udržet bez problémů. Ale s těmi AD jsem nadobro skončil! 🙂

před 2015 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
dubraro

Nesundal, nabral jsem postupně skoro 40 kg. Pokusy o omezení nebo vysazení AD skončily špatně, od neschopnosti vykonávat práci až třeba po ztrátu vědomí na ulici. Snad by to šlo při dlouhodobém pobytu v nemocnici, v běžném životě je abstinenční šok nezvladatelný.

před 2015 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek