J.Mecir

Při zavření notebooku se mi vypne, ale nedělal to. Jak to dát zpět?

Abychom si rozuměli, dřív to bylo tak, že když jsem zavřel notebook, dostal se do režimu spánku a při otevření tam zůstalo to, co jsem měl rozdělané. Počítač chtěl instalovat aktualizace, tak jsem je instaloval a od té doby to není jako dřív. Když notebook zaklapnu nebo ho nechám 10 minut v neklidu tak se hned vypne a musí se znovu zapnout. Jak mám dát zpátky, aby se dostal jen do režimu spánku? Zkoušel jsem obnovení dat před aktualizacemi, jinak do nastavení jsem se nedíval, protože při mém štěstí bych udělal, co bych nechtěl. Díky za pomoc :)

Nejlepší odpověď
Quimby

Pravým klikni na ikonku baterie vpravo dole na liště. Dej otevřít centrum napájení. Tam by někdě měli být rozšiřené možnosti a tam kolonka co dělat při zavření krytu. Aktualizace to nejspíše resetovala. A také to tam bývá vždy rozděleno podle toho jesli je ntb na baterce nebo jestli je v zásuvce.

Nemám u sebe momentálně ntb, takže nevím jak se to přesně jmenuje a nevím co máš za verzi Windowsů.

EDIT: Pro windows 7

Pravým tlačítkem na ikonku baterky → možnosti napájení – otevře se ti nové okno. Zde je pár schémat napájení, tak klikni na „změnit nastavení schématu“ u toho, které máš momentálně zaškrtnuté. Měl bys dostat takovou tabulku se 2 sloupečkama – jedne pro baterii, jeden pro napájení ze sítě. Klikni dolejc na „změnit pokročilé nastavení napájení“ – dostaneš nové okno. Zde sjeď trochu dolů a rozklikni „tlačítka napájení a kryt“ – no a pak si už změn jak potřebuješ.