Blubblus

Při zapojení fuknčních sluchátek do notebooku sluchátka nefungují. Kde je chyba?

Samotné reproduktory notebooku funguji ale pokaď do jacku zapojim sluchatka tak nefunguji. Přestalo fungovat z minuty na minutu. ( Vyzkoušeno několika sluchátky,hlasitost je na maximum a program pro přehrávní zvuku
přeinstalován) přesto nefungujou
Děkuju :)

Odpovědi
MrnousakCZE

Možná je poškozený jack pro připojení, zkus z notebooku vyrvat zvukovku a dát tam jinou, když nezabere tak ho prodej jako „plně funkční" na aukru

still

Zkuste přeinstalovat ovladače zvukové karty a chipsetu.

Nevím jaké máte znalosti a možnosti, ale stát se to mně, vytáhl bych bootovatelné cd/dvd s nějakým live systémem (ideální je nějaký Linux – ten pracuje se zvukovým hardware velmi odlišně od Windows) a pokud by se problém opakoval i ve spuštěném live systému, ukazovalo by to na HW problém a ten bych řešil nejspíš v servisu.

Jiří Bohumil

Nejspíš poškozený kontakt-spoj jacku na tišťáku na kartě. Stává se to při vyvrácení zasunuté vidličky v jacku.