stryda

Poradíte, zda popsaný problém souvisí se zvukem?

Po výměně lithiové baterie pohonu hodin při vypnutém počitači,při zapnutí počitače začne pískání a přestane až se na obrazovce objeví znak WINDOWS nevím jestli zvuk oznamuje závadu

Původní neotázka

při zapnutí noteboku Dell 5110 se ozve pískaní,zvuk přestane, až se objeví na obrazovce znak WINDOWS

Odpovědi
orestez

https://www.de­ll.com/suppor­t/article/cz/cs/cz­dhs1/sln293445/un­derstanding-beep-codes-on-a-dell-desktop-pc?lang=en

#BIOS blink

led

Počet pípnutí uvádza kód chyby.

Pokračovanie s popisom v diskusii -->

led

Pokračovanie odpovede
"Jak rozumět zvukovým signálům stolního počítače Dell
Blikání kontrolky LED napájení / zvukový kód
Kontrolka LED / zvukový kód Popis chyby Chyba(y) Doporučený postup
1 Základní deska: chyba BIOS ROM Základní deska, zahrnuje poškození systému BIOS nebo chybu paměti ROM Spusťtediagnostický nástroj Dell Diagnostics
2 Paměť Není detekována paměť (RAM) Odstraňování problémů s pamětí
3 Základní deska: čipová sada

Chyba čipové sady (chyba North a South bridge)
Chyba testu hodin
Chyba brány A20
Chyba čipu Super I/O
Keyboard controller failure (Chyba řadiče klávesnice)

Spusťtediagnostický nástroj Dell Diagnostics
4 Paměť Chyba paměti (RAM) Odstraňování problémů s pamětí
5 Porucha napájení hodin reálného času Chyba baterie COMS Zkuste znovu usaditbaterii paměti CMOSa pak spusťtediagnostický nástroj Dell DiagnosticsPokud tento postup problém nevyřeší,
6 Video BIOS Selhání grafické karty/čipu Spusťtediagnostický nástroj Dell Diagnostics
7 Procesor (CPU) Chyba procesoru (CPU) Spusťtediagnostický nástroj Dell Diagnostics

Stav kontrolky LED napájení Stav napájení
Nesvítí Napájení je vypnuto nebo je systém v režimu S4 (hibernace) nebo S5.
Indikátor LED je prázdný.
Svítí bíle Počítač je v zapnutém stavu.
Svítí žlutě Základní deska nemůže zahájit inicializaci. Může jít o problém se základní deskou, pamětí, procesorem nebo napájecím zdrojem.
Bliká žlutě Základní deska nemůže zahájit inicializaci nebo je ve stavu napájení S3. Došlo k problému s napájením, zařízení může být vadné nebo nesprávně nainstalované."
viac: https://www.de­ll.com/suppor­t/article/sk/sk/sk­dhs1/sln293445/jak-rozum%C4%9Bt-zvukov%C3%BDm-sign%C3%A1l%C5%AFm-stoln%C3%ADho-po%C4%8D%C3%AD­ta%C4%8De-dell?lang=cs