BANAN93

při utracení andulky u veterináře (není na to malá) nezabije jí už samotný vpich ?????? (nebo nebude jí bolet víc než…

AD otázka od Meereg
Vím, že dělají pokusy na myších, ale je na ně pohlíženo jako na subjekt a ne jako pacienta.
Já se domníval, že on hledá jíný způsob než veterinu! Svépomocí se tam doslovně píše!!!!!!! http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-utratit-svepomoci-andulku-ma-nador

Co je tedy humánní?????????

Bohužel je to smutné, ale to by jste pak už mohli chodit na veterinu s vánočním kaprem a s akvarijní rybičkou, pakobylkou.....
zase ze mě nedělejte hajzla, že bych s ní prostě na veterinu nešel a utratil jí …

Odpovědi
Bedy

Tak něco jiného je andulka, ke které máme nějaký vztah a která je pomalu členem rodiny a něco jiného je vánoční kapr, který skončí v žaludku.
Akvarijní rybičky jsou taky jiná kategorie…
Toť můj názor.

Kamionacka09

Moji znamy to kdysi udelali tak ze ji pustili ven kdyz byla hodne nemocna a nejedla jen sedela a mela boule kolem nosu.Zabit ji sami nedokazali,chteli si ji pamatovat zivou tak ji pustili do prirody ale to bylo leto.

AnnaH

záleží na veterináři…andulka jde dat do krabičky, uspat plynem a až pak píchnou do srdce smrtící injekci, také jde dát injekci do svalu, andulka usne a následně se píchne smrtící injekce do srdce…většinou však utrácím ptáčky v takovém stavu, že i pouhá injekce je pro ně vysvobozením…
Doplňuji:
samotný vpich k zabití většinou nestačí…ale může, nicméně po pouhém vpichu by umírala zbytečně dlouho a bolestivě…látka na utrácení ji okamžitě zbaví vědomí…

tomy smyk

hele kamo jestli je fakt dost nemocna tak bych ji fakt nechal utratit, lide nerikam ze ty ale lide jsou v tomto ohledu velmi sobecti mysli jen na to ze ji maji radi a ze chteji aby zila, ale najime si cisteho vina pokud se toma da rikat zivot same bolesti opravdu bych ji ja nechal utatit, ja vim sandno se to rekne ver mi ja to taky prozil neni to jednoduchi a trva dlouho nez se clovek vzpamatuje ale je to pro ni lepsi.

Lucijej

No kdyby jsi šel s kaprem pro uspávací injekci, tak bys ho pak nemohl sníst.