bowery

Při stejném objemu větví je zpracování rychlejší s drtičem větví, nebo se štěpkovačem?

Chci rychlejší likvidaci větví a chci koupit buď štěpkovač nebo drtič a nevím, který je rychlejší při stejném objemu.

Nejlepší odpověď
mosoj

Já si myslím, že to vyjde nastejno. Jaký je mezi nimi rozdíl než v názvu ? Rychlejší bude ten s vyšším výkonem.

Další odpovědi
Sůwa

Rozdíl je jednak v tloušče drceného materiálu a dále k jeho následné likvidaci. Já používám drtič, který rozdrtí větve nadrobno a pak to dávám buď na kompost, nebo ke keřům kde jsou současně jako hnojivo. Kdybych rozdrceným materiálem chtěla topit v kamnech, použiji štěpkovač.

honza19hk

Abych řekl pravdu,tak je jedno jestli to je drtička nebo stěpkovačka.Pokud si koupíš nějake slabej šmejd tak ti to moc nepomůže.Nejlepší je hydraulická štěpkovačka za traktor ,ta rozdrtí i beton.A max průměr větví co tanm narveš je 25cm.Ale musíš mít traktor.
Jinak pokud normální,tak to chce aspoň nějakou s výkonem cca 3kW a výše.Ideální je ta co mám já:Kerehl 32A/7
parametry:napájení 400V/32A výkon 7kW max průmer větví je 10cm.pravý levý chod,URA ochrana(ochrana proti přetížení-přepne na reverz)Cena 28tis.Ideální pro vetší a velké množství větví.

Pokud mi napíšeš jaké množství chceš zpracovávat a typ napájení(230 nebo 400V) tak ti nějakou poradím