arygnoc

při řízení automobilu pod vlivem alkoholu

vám v rakousku (např.) můžou (a praktizují to) policajti na místě zabavit (nenávratně) automobil a nezajímá je, jestli je váš, nebo ne – to si potom musíte s majitelem vyřídit vy.

Souhlasili by jste se zavedením podobných represí i u nás?
Já všema deseti.

Nejlepší odpověď
anonym

U alkoholu klíďo i unás.
Je pravdou, že v Rakousku jsou policisté přísní a nesmlouvaví, ale skutečný postup je trochu odlišný.
Čeští turisté, kterým se něco podobného přihodilo, shodně popisují postup. Auto se zabavuje jen, když řidič nemůže na místě zaplatit mastnou pokutu. Opatření je mimo jiné pro následně obtížné přeshraniční vymáhání pokut. U nás je toto velmi častý problém u cizinců a to máme pokuty proti nim poměrně mírné.
Auto se vrací po úhradě pokuty, slouží jako zástava. Nevratné je jen, když viník nechce zaplatit.
Pedantská Kerberus by tě zajisté opravila, že spisovný tvar je „praktikují“.

Další odpovědi
tom004

Dobré ráno.U alkoho­lu,jsem jednoznačně pro.Jenom u vypůjčeného auta,bych udělal vyjímku.Auto,bych majiteli vrátil,ale musel by zaplatit vysokou pokutu.

anonym

Ja urcite ano. A i v tom pripade , ze se nejedna jen o alkohol a je auto jineho majitele. Proc by Rakusani meli brat ohled na nekoho jineho , ciziho , kdyz ostatni neberou ohled na ne ,na jejich zakony.
Rakusani se opravdu s nikym neparou . -iv-