janek66

Při prodeji staršího auta prodejce často uvádí „přepis nepožaduji“.Myslíte že takový prodej se dá právně ošetřit?

Aby ani jednomu nevznikly problémy a jak takové auto pojistit?

Nejlepší odpověď
Miru1

Jde to udělat jako promájem.Vy zůstanete jako majitel a kupec ( pronajimatel ) neboli provozovatel si ho pojistí na svoje jméno.Vy jste pouze majitel a provozovatel si zodpovídá za vzniklé škody.Je to stejné jako u firemních vozů.Firma je majitel a řidič je provozovatel.

Další odpovědi
kokoťenko

Pojistit si ho můžete jako provozovatel. Samozřejmě, že to jde, např…smlouva o pronájmu.

poa.li

Myslím, že jako prodej se to pak prezentovat nedá. Nějaký pronájem, či smlouva o užívání..?