Při převodu bytu do osob. vlastnictví je správnější 1 vlastník nebo manželé pro pozdější řešení dědictví?

Nejlepší odpověď
anonym

Při privatizaci (tedy i převodu), přechází vlastnictví na oba manžele v rámci BVM, kteří jsou následně uvedeni v katastru nemovitostí.
Viz majetek získaný za doby trvání manželství.

Další odpovědi
anonym

Vyjde to na stejno. I kdyz budete vlastnik sam ( dejme tomu , ze jste anonym – muz ) , tak kdyby se s vami neco stalo drive , nez s vasi pani , tak pani bude automaticky dedit. Pak zalezi na kolik casti se bude delit s detmi. Podle poctu deti. A to same plati i obracene. -iv-

Kanovka

vlastnictví se nabývá do společného jmění manželů, ovšem pokud byste chtěl být zabezpečen pro případný rozvod, je dobré, aby manželka sepsala nějaký souhlas s tím, že bude byt pouze váš, tedy zapsaný v katastru nemovitostí pouze na vaše jméno

dědění:
společné jmění manželů:
polovina bytu je manželky, polovina vaše, vy umřete, a ta vaše polovina bude rozdělena opět na dvě poloviny, jedna připadne vaší manželce (vdově) a druhá polovina se rozdělí mezi potomky
pokud budete jediný vlastník:
polovina bytu jde manželce, a druhá polovina se dělí mezi potomky

takže pokud je společné jmění manželů, manželka získá 3/4 bytu, pokud jste vlastníkem pouze vy manželka získá pouze 1/2 bytu