Při použití stroje na čištění koberců je to jako vysavač, ale zároveň to díky vodě a šamponu vydrhne z koberců i špínu?

Nejlepší odpověď
annas

Čištění koberců se provádí několika způsoby:Moje známá si přísstroj půjčuje, je s čistěním spokojená, ale neptala jsem se jí, který typ.

http://www.strojove-cisteni-kobercu.cz/jak-cistit/

1."Extrakční metoda čištění koberců

Čištění mokrou cestou – do čištěné látky je pod tlakem vstřikována vlažná voda s čisticím prostředkem a následně je ihned vysávána zpět do sběrné nádoby. Uvolňování a odstraňování nečistot probíhá v jednom pracovním kroku. atd."

2. 2. Kartáčová metoda čištění koberců

Strojový způsob čištění koberců rotačními kartáči – čisticí stroj pracuje na bázi dvou, proti sobě rotujících kartáčů, mezi něž je vháněna voda s čistícím prostředkem. Zbytková vlhkost je rovněž nízká. Současně dochází, díky jedinečnému systému rotace obou kartáčů, k oživení vzhledu koberce – proti sobě rotující kartáče napřimují kobercové vlákno z obou stran.

3. Čištění koberců suchou pěnou

Čištění koberců prostředkem, který vytváří suchou pěnu a pomocí speciálního čisticího stroje. Koberce jsou po vyčištění velmi málo vlhké."

více v odkazu